| Sportive_Pronosticuri_Pariuri_1998 a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o intrebare care ma nelinisteste. Aseara eram cu prietena mea si fara sa am vreo intentie, "aproape" am facut-o neprotejat. Nu s-a intamplat mai mult deoarece eu am dat inapoi si am refuzat pe motiv ca nu o fac neprotejat. Tot ce s-a intamplat a fost ca i-am atins cu **** mea **z*a, atat. Stiu ca suna stupid, da' ar exista vreo sansa ca ea sa ramana insarcinata? Nu am ejaculat. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| xAlex100 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat nu ai de ce sa te sperii. atata timp cat spermatozoizii nu au ajuns la ea in ***** nu ai de ce sa-ti faci griji.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

In aceasta situatie este posibila o sarcina si peste 9 luni sa schimbati pampersi la copilul care se va naste din neglijenta voastra.

| HeadShoot32 a răspuns:

Nu, stai calm! Atata timp cat nu ai ejeculat in ea.

| IonutM4A1 a răspuns:

Nu va ramane insarcinata daca nu ai ejaculat...Asa ca stai calm!