| IoanaMihaela5267 a întrebat:

Salut TPU, daca prietena mea este in a 4a zi de menstruatie si am facut sex cu ea neprotejat si sa zicem, nu sunt sigur daca mi-am dat drumul pentru ca am scos-o si am ejaculat afara, ar putea exista o sansa sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Unica, singura posibilitate ca in urma actului sexual intretinut in a 4-a zi sa se poata forma sarcina apare NUMAI/DOAR in cazul in catre actualul ciclu menstrual ar fi fost programat hormonal sa fie cel mai scurt ciclu menstrual OVULATORIU posibil, si nume de doar 21 de zile sau chiar si de 22 de zile.
Daca pana in prezent intotdeauna ciclurile menstruale ale iubitei tale au avut mereu lungimea mai mare de 24-de zile, in acel caz este 100%/ABSOLUT IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina si in cazul in care a ajuns sperma in vaginul ''pasaricii'' din greseala sau neatentie. Sau altfel spus ai fi putut sa ejaculezi sperma in vagin in cazul in care ciclul menstrual a avut lungimea ca numar de zile intotdeauna mai mare de 24-25 de zile. Multa sanatate!

| IoanaMihaela5267 explică (pentru corbulalbrosu):

Am intrebat o si a spus ca nu a avut niciodata un ciclu menstrual mai mic de 24 de zile, iti multumesc

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu exista risc de sarcina.

| Teo29 a răspuns:

Sanse de sarcina vor exista mereu, daca o faceti neprotejat!

Sfat : Folosiți prezervativul pe viitor, corect, și de fiecare data!

| VivS a răspuns:

Slabe spre deloc.