| Pitbullllll a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o intrebare care poate parea banala dar nu este cum pot impresiona o fata?

28 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Si de ce ai vrea sa o impresionezi,chiar vrei sa incepi cu stangul din start?
Depinde acum de fata,nu functioneaza chiar la toate.
Daca e prostuta sau materialista,va pune botul.
Daca e o fata cu capul pe umeri,independenta, constienta de proprile valori si stie si ce vrea de la viata, e usor.
Doar trebuie sa fi barbat, daca intelegi bine asta.
Banuiesc ca genu asta de fata te-ar interesa, restul le recomand doar pentru sex, mai mult nu merita!

| Pitbullllll explică (pentru ROB3RT89):

Ok deci sa zicem ca vad o fata pe strada ce ar trebui sa fac nu sa incerc sa o impresionez cumva sa o fac sa vada ca o plac sa merg la ea sa-i cer numarul? Sau asta ar insemna ca as incepe cu stangul

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Mergi la ea si incepi cu un buna si te prezinti.
Nu trebuie sa gandesti prea mult si nici sa te gandesti ca te va respinge sau chesti de genu.
Aici ai nevoie doar de spontaneitate, nimic mai mult.
Conteaza cum o spui, nu ce-i spui.
Daca totul decurge bine, iti va da numarul la sfarsit.
Sau eventaul doar facebuck, unele nu au incredere datorita unor experiente anterioare neplacute.
Poate sa te respinga.
Important e sa incerci!
Succes!

| Pitbullllll explică (pentru ROB3RT89):

Ok iti multumesc de sfat dar nu crezi ca e mai bine sa fac asa
Ma duc la ea ii zic buna imi dai si mie Facebook-ul tau

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Te prezinti,vorbesti cu ea si apoi,nu asa din prima "da-mi facebuck"
Uite altceva, fa odata ca mine si odata ca tine si vezi diferenta.
Dar fa-o relaxat, zambeste si priveste-o in ochi.
Daca nu ai mai facut asta, iti va fi greu la inceput, dar va fi altfel dupa 2-3 abordari de genu.

| Pitbullllll explică (pentru ROB3RT89):

Ok multumesc de sfaturi asa o sa fac

| 94Lucifer94 a răspuns:

Depinde de fată, pentru că în primul rând ele deja au un anumit gen de băieți în cap, iar dacă nu te regăsești printre ei, e posibil să fie imună la gesturile tale. Tu încearcă să fii drăguț și amabil și poate te împrietenești cu ea. Pur și simplu comunică cu ea, iar dacă reușești să o faci să râdă ești pe calea cea bună happy

| Pitbullllll explică (pentru 94Lucifer94):

Drăguț și amabil sunt cu ea dar faza e ca tot timpul se uita la mine si cand vorbesc cu ea se preface ca nu ma aude

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Poate e timidă laughing

| Pitbullllll explică (pentru 94Lucifer94):

Timida? Nu e deloc timida daca vezi cum vorbeste cu ceilalti ai zice ca e mult prea vorbareata

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Păi poate te place și ea dar nu vrea să arate asta. Dar dacă te ignoră poate că nu vrea să-ți faci tu speranțe prea mari cu ea, e posibil și asta.

| Pitbullllll explică (pentru 94Lucifer94):

Ambele variante sunt posibile dar nu mai suport sa vad cum se dau altii la ea

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Încearcă să-ți petreci timpul pe lângă altă fată să vezi dacă e geloasă, nu neapărat să te dai la ea, ci să acorzi atenție unei fete și să o ignori o perioadă pe ea. Uneori sunt mai multe metode de a afla și nu toate funcționează. Sau ai mai putea să o inviți undeva, pe unde i-ar plăcea ei, poate ar trebui să încerci asta mai întâi laughing

| Pitbullllll explică (pentru 94Lucifer94):

Nu cred ca o sa o invit nicaieri o sa incerc prima varianta si o sa incerc sa o si uit iti multumesc pentru raspunsuri.Dar azi am vazut cum a sarutat-o unul asa ca sunt sanse mici sa fiu cu ea

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Cel mai bine așa, nu uita că mai sunt și alte fete, de ce să te gândești doar la una, indiferent cât de frumoasă ar fi.

| Pitbullllll explică (pentru 94Lucifer94):

Exact asta zic si eu

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Caută o fată drăguță, nu trebuie să fie exagerat de frumoasă, ci pur și simplu să fie specială. Mai devreme sau mai târziu, vei găsi ceea ce-ți dorești. Depinde de cât de mult cauțiwinking

| Pitbullllll explică (pentru 94Lucifer94):

Deci de cautat caut vad multe fete dragute in fiecare zi dar eu le privesc pe ele si ele pe mine nu am curajul necesar sa fac eu primul pas

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Da știu, e foarte greu până stabilești bazele unei prietenii cu o fată, mai ales de la 0.
Totuși se mai poate și altfel, acum că majoritatea au Facebook, sau profiluri pe diferite site-uri de socializare.
Am și eu câteva prietene, dar m-am împrietenit cu ele fără să ne vedem, doar pe baza a ceea ce discutam sau vorbeam. Că așa fetele sunt prea selective, plus că majoritatea visează la tot felul de băieți și nici măcar nu mai au interesul să audă ce am de zis poate... laughing

| Pitbullllll explică (pentru 94Lucifer94):

Da asta stiu dar la mine problema este alta nu am crajul sa fac eu primul pas de exemplu azi am intalnit o fata draguta in metrou care se tot uita insistent la mine si bineinteles ca si eu ma uitam la ea dar nu am putut, nu am avut curaj sa-i cer numarul sau Facebook-ul

| 94Lucifer94 a răspuns (pentru Pitbullllll):

Eu când pățesc așa le zâmbesc, și dacă întoarce capul în altă parte asta e laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Bucovanu_Mihai_1998 a răspuns:

Incearca sa intri in vorba cu ea sa o faci sa rada cam asta le place majoritatea fetelor