| JinKay a întrebat:

Salut tuturor inainte de toate! Deci sa incepem. Imi place de o fata dar nu stiu cum sa ii spun asta. Are deja iubit dar iubitului ei nu prea ii pasa de ea. Iubitul ei e foarte bun prieten. Deci uite dilema mea: Cum ii spun fetei ca o plac si cum fac ca prietenul meu sa nu se supere?

Răspuns Câştigător
| Nordic a răspuns:

Simplu. Nu faci. Îți iei gândul. 1 la mână, tipul e prieten cu tine. Nu vrei să-i faci asta. Am trecut prin asta și nu e plăcut. 2 la mână, dacă el o tratează nasol și totuși ea stă cu el, e pentru că fetele de obicei se duc după retarzi care le tratează ca pe cârpe. Tu o vei trata frumos și se va despărți de tine cum că ești prea plictisitor. Înțelegi? Fetele se plâng că nu găsesc un băiat drăguț dar din motive care-mi scapă, ele de fapt vor să fie făcute de rahat și tratate ca un burete murdar. Altfel ar căuta tipi care să aibă grijă de ele nu care să-și sufle mucii pe ele. Deci crede-mă, nu vrei una ca ea. Te atrge doar aspectul fizic probabil dar stai potol. Căută una normală la cap. E greu, foarte greu. Nici eu n-am găsit încă.

2 răspunsuri:
| maryus83 a răspuns:

Nu ii spui, daca ii spui o sa te urasca amandoi chiar daca prietenul tau nu o place

| xxOreos136xx a răspuns:

Simplu.
Ii spui la fata (prin facebook, mess, sau chiar DIRECT) Sa nu spui la ALTA persoana chestia asta, Sa nu ai incredere in nimeni. Si lui. Faci asa : Il intrebi daca o iubeste. Si raspunsul lui, spune tot.