| anamaria0608 a întrebat:

Cum ii spun celui mai bun prieten al iubitului meu ca nu imi place de el? El avea un crush pe mine dinainte sa fiu cu iubitul meu, dar nu l-am putut privi niciodata mai mult decat ca pe un prieten. Eu si iubitul meu nu stiu cum sa ii spunem ca suntem impreuna fara a-l ranit pe celalat baiat.
Nu vreau sa-i spun intr-un mod urat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai sa numim cel mai bun prieten al iubitului tau -x
pe iubitul tau il numim -y
iar pe tine-c(deoarece au ambii un crush pe tine)
y trebuie sa vorbeasca cu x despre c intr-un mod subtil si sa le faca "cunostinta"
y trebuie sa il cheme in oras pe x si sa ii spuna ca vine cu c pentru a o cunoaste
daca x va avea o reactie ciudata cand o va vedea pe c atunci ea isi va cere scuze si ii va spune ca nu a avut niciodata sentimente pentru x si ca, pot fi in continuare prieteni si binenteles daca si el vrea
daca x va fi intelegator si va tacea din gura inseamna ca este un prieten fidel lui y, dar asta nu inseamna ca nu mai are sentimente pentru c sau nu va suferi, ci faptul ca este o persoana puternica si poate accepta realitatea
sper ca am fost de folos
o zi buna