| Divya_4333 a întrebat:

Salut tuturor! Iubitul meu imi zice de fiecare data cand simte : "Te Iubesc!"
Cu toate ca il ador nu-i pot spune ca il iubesc, mi-e greu, parca mi-ar fi rusine de ceva ...si nu stiu de ce!big grin Cateodata imi reproseaza ca nu ii zic, mai bine zis ca nu i-am sp niciodata si suntem impreuna de 5 luni; dar stie ca il iubesc pentru ca stiu sa-i arat, insa vreau sa-mi fac curaj sa-i pot spune totusi ce simt, ca il iubesc mult! Si de ce oare nu am curaj? Pareri?big grin

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Nu trebuie spus asta.straight face atat timp cat simti asta si aratsi, nu vad de ce trebuie sa mai si spui.se pare ca el nu a auzit replica asta "Fapte nu vorbe". ei bine, si daca chiar vrei sa'i spui, ai putea incerca sa-ti dai frau liber sentimentelor.adica atunci cand o simti, sa incerci sa'i si spui, nu e nimic ciudat in asta, n'are de ce sa-ti fie rusine, sau a ai emotsii.:*

9 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mie inainte mi se parea ridicol sa vorbesc cu diminutive, dar dupa ce am cunoscut-o pe sotia mea m-am schimbat mult in privinta asta.
Cred ca este ceva mai mult la mijloc, si dupa ce am citit ultima intrebare mi-am intarit convingerea. Cred ca tu nu esti sigura pe aceasta relatie, te-ai daruit mult, trup si suflet, dar aceste cuvinte inca nu le poti spune din cauza acestei nesigurante.

| Dizzydizz a răspuns:

E doar un moment.trebuie si tu sa ast sa vina momentul.Nu are de ce sa te condamne.Decat sa il minti mai bine explica i ca trebuie sa astepte, sa iti faci curaj. Dar iti zic tie acum, daca tu nu incepi sa ii zici, cum ai vrea ca mai incolo sa ai curaj? Poti doar incerca sa vezi cum te simti.si dupa daca e ok... o sa fie bine:*
mult succes

| тecнιннιlα a răspuns:

Si eu am o astfel de intamplare, dar putin diferita happy. De fiecare data cand mi`o gresit cu ceva (fie si ceva f minor) mi`o cerut scuze de 10 mii de ori. Eu cand il supar cu ceva. mi cumva sa`mi cer scuze pentru ca rar zic kuv astea. ma simt aiurea. De parut raw imi pare si se vede. dar cand vn vb sa si spun cuv acelea. mai greu dar o fac (uneori thinking).

Fa`ti curaj cumva. sau poate o sa para prostesc. dar laughing `te in oglinda (vb f serios) si imagineazati ca ii el si incearca sa spui asa. Sau spune unei alte pers gandindu`te ca ii el (binenteles pers sa stie dc faci asta :d). Nu`i asa greu si banuiesc ca te simti bine cand o zice el. Daca o sa-i spui prima oara o sa vz ce fericit il faci :*. + de asta o sa te obisnuiesti si cuvintele astea o sa le fol frecvent in viitor. Esti o fire mai timida, mai rusinoasa, nu`i nimic raw in asta :*. Dar el poate ti`o reprosat (nu din rautate) dar poate s`a simtit neglijat fata de tine. Bb succes :*.

| edy132 a răspuns:

@Tipul_Verde.Nu as spune ca exprimare ta este tocmai corecta. A iubi pe cineva inseamna sal acepti asa cum este cu bune si rele. Oircum dragostea e oarba deci va avea numai calitati in ochii indragostitului/indragostitei.

Acum Elizabeth, eu am observat cu timpul ca imi este mai usor sa imi exprim sentimentele in scris mi se pare aiurea dar asta e. Ai putea sa iei niste bombonele si sa faci o inima pe patul tau din ele, iar in inima sa scrii " Te Iubesc! " apoi sai arati. Asta mi-a trecut prin minte acum, acest gest va face cat o mie de cuvinte ca si cum ai spune de 500 de ori " Te Iubesc".

Funda?big grin

| edy132 a răspuns:

Indiferenta doare cel mai tare. Lasa-l sa vorbeasca. Si daca il pierzi ce se va intampla? Te-ai gandit macar daca el te merita? Uita-te in jur, uneori ai tot ceea ce iti doresti chiar in fata ta si trebuie doar "sa deschizi ochii".

| TipulVerde a răspuns:

Mie greu sa cred ca dupa 5 luni de zile impreuna cu prietenul tau, tu spui ca il iubesti, dar in acelasi timp nu poti sa fii sincera cu el.
Parca despre asta era iubirea: sa tipi in gura mare, sa risti sa te faci de rusine, sa te inrosesti, dar sa fii mereu sincer cu cel de langa tine si sa-i arati (asta inseamna si vorbit happy ) ca tii la el.

| oanny91 a răspuns:

Ii poti da un sms, e mai simplu

| Divya_4333 explică:

Zenithf, in mare parte ai dreptate, nu-i faza ca nu ma iubeste, pentru ca stiu ca ma iubeste, nesigura...suntbig grin dar foarte putin, mai mult mi-e frica sa nu-l pierd!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nici el nu te iubeste cu adevarat, daca ar face'o nu sa'r gandi niciodata sa iti reproseze ceva, cand iubesti pe cineva iubesti pur si simplu, divinizezi persoana aia traiesti doar pentru ea... nu conteaza daca te iubeste si ea sau nu pur si simplu iubesti e ca si cand iti bate inima, ea bate pur si simplu alte inimi nu mai conteaza... pa