| GameOver2000 a întrebat:

Buna tuturor, vreau si eu niste păreri sincere!
Am 15 ani si iubitul meu la fel, suntem impreuna de 3 ani, il iubesc enorm si ne Înțelegem perfect, desigur, ca orice relație mai apar si ocolișuri cărora le facem uneori față impreuna si cu mult curaj.
Parintii nostrii se cunosc, ne vedem in fiecare zi, petrecem mult timp eu la el acasa sau el la mine, il iubesc enorm si sunt convinsă ca si el pe mine.
Pana acum pot spune doar ca ne am "jucat" unul cu organul sexual al altuia dar ne am dori foarte mult sa facem sex, stiu ca suntem prea mici, dar asta simțim, el spune ca o facem cand vreau eu, imi doresc asta foarte mult si stiu ca dezvirginitatea nu ti o mai recapeti.
Sa o fac? Sa nu o fac? Ce Spune-ți?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iubiti la 15 ani? Parteneri de joaca poate vrei sa spui.Virginitatea nu ti-o mai capeti, nu dezvirginitatea, dragă gramatică!

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu te forteaza, nu te grabi sa te dezvirginezi.

| sofisis a răspuns:

Cand o sa ai singura raspuns la intrebarea asta...ATUNCI abia vei stii exact daca esti sau nu pregatita.
Pana atunci noi ce am putea sa spunem? Da copila, fa sex. Corpul tau nu e pregatit pentru o viata sexuala activa. Psihicul tau clar nu e pregatit din moment ce ne ceri noua parerea...
Din partea mea, e viata ta. Dar eu cred ca sunteti prea mici.
Bla, bla-urile cu parintii si etc. sunt irelevante. Sunt SIGURA ca daca ai cere sfatul mamei tale nu ar fi de acord. Daca tot zici ca e o relatie deschisa si acceptata de parinti...

| Ađrian90 a răspuns:

Dacă tu vrei să o faci, de ce nu? Dar ai mai putea aştepta. Adică mna, dacă tu îţi doreşti foarte mult să o faci şi te simţi pregătită, n-ai decât să o faci. Totuşi, eu zic că ar mai trebuii să aştepţi un pic... Virginitatea nu ţi-o capeţi înapoi! Dar cum ziceam, dacă te simţi pregătită să o faci şi partenerul tău este pregătit şi el, nu vă pot spune să nu o faceţi laughing

| Jessica007 a răspuns:

Draga mea ai tot timpul din lume sa iti pierzi virginitatea. Vorba ta cand o pierzi nu ti-o mai recapeti.Mai tarziu daca cumva nu vor merge lucrurile bine intre voi doi, te vei cai mai tarziu.Ai 15 ani, mai asteapta putin, mai consolidati relatia. Iubirea nu se rezuma doar la sex, cu ocazia asta, pe masura ce trec anii veti ajunge sa va cunoasteti mai bine asta daca mai ramaneti impreuna.Bafta!