| Herghelegiu a întrebat:

Salut tuturor.
Vreau să încep prin a vă spune că sunt foarte nedumerit, mă gândesc de câteva zile la ce urmează să vă spun.
Sunt în Anglia cu fratele meu și ne-am întâlnit cu o prietenă pe care am cunoscut-o în urmă cu un an și jumătate când am fost prima dată în Anglia, asta fiind a doua oară când am venit din nou în Anglia. Prima dată fata respectivă a fost împreună cu un prieten de-ai mei și al fratelui meu iar acum când ne-am întors ea se despărțise de primul ei prieten și acum este împreună cu altcineva și au aproape un an, dar nu știu cum să vă spun că eu și înainte ca să venim din nou aici ieșeam toți dar o vedeam doar ca pe o prietenă. De data asta nu știu, sunt foarte nedumerit, simt ceva mai mult decât o prietenie pentru ea, adică am ieșit recent de câteva zile eu fratele meu ea și prietenul ei, știu că nu este corect să mă bag pentru că ea are prieten, dar uneori stau și mă gândesc, adică acum să o văd mai mult decât o vedeam înainte doar ca pe o prietenă, nimic mai mult și am observat că în aceste zile când ne-am văzut au fost anumite gesturi, adică priviri și câteva atingeri. Nu știu exact, sunt confuz.
Dacă poate cineva să-mi dea un sfat aș aprecia foarte mult.

3 răspunsuri:
| Saiko10 a răspuns:

Incearca daca vrei asa de mult, daca pica pentru tine i-ai facut o favoare prietenului tau, ca l-ai scapat de o fata cu moravuri usoare(ca sa nu o numesc altcumva) dar acum te-ai ales cu o fata care sti ca poate sa lase o relatie pentru cineva nou. deci daca vrei sa te risti intr-o relatie serioasa o ti.

| Iunicu a răspuns:

Trăiește-ti viața ta. Dacă îți place ceva, luptă pentru el.
Nu te mai gândi la ce ora să creadă alții

| Anonimu7041 a răspuns:

Personal te sfatuiesc sa nu te bagi daca are deja o relatie.
Ai fi putut fi tu in locul iubitului ei, asa ca nu ti-ar fi placut.
Daca la un momentdat se desparte de el, mai merge, dar nu pare prea serioasa daca face asa ceva fiind intr-o relatie.