| MihaelaCr08 a întrebat:

Hei am o poveste cam complicata:
Deci sunt cu un baiat de 2 saptamani (g), el este plecat in Anglia si ne-am vazut anul trecut in toamna doar cateva zile cat am iesit la un suc. Nu pot spune ca tin la el dar chiar imi este drag si imi place ca este genul de baiat mai timid dar acum de cand suntem impreuna s-a schimbat este mai comunicativ. Dar simt ca nu ii pot spune orice si nu sunt atat de deschisa cu el.
Iar acum treaba grea. Am fost la prietena mea cea mai buna de multe ori si l-am cunoscut pe fratele ei (c) prima data eram foarte timida cu el si nu vorbeam deloc. Iar acum cand am fost ultimile dati am inceput sa vorbesc cu el si sa ne mai uitam la filme impreuna si chiar imi estesimpatic, si ea mi-a spus ca il vede pe fratisu schimbat cand este in preajma mea ca este mai fericit in ultima vreme si mereu cu zambetul pe buze si asta ma face si pe mine sa ma simt bine, mai ales cand ma gandesc la el. Si il am numa in cap si numai in minte. Iar acum ma simt prost fata de g ca il vad si pe g schimbat cu mine si aveam planuri cu el ca dupa bac sa plec la el. Si acum si-a luat si bilet de avion sa vina acasa o saptamana sa ne vedem. Dar eu acum simt acel fior cand ma gandesc la c. Si simt ca lui c ii pot spune orice. >.<
Este ciudat tare. Si g are (21) c(19) si eu ma gandesc la un viitor bun, si langa g il vedeam destul de bun dar pot sa am unul bun si langa c daca il facem impreuna. Nu stiu vreau niste sfaturi. Si nu vreau rautati. Multumesc. Cel ce ma ajuta mai mult funda :*

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fel de om sa fii ca sa renunti la o relatie de doua saptamani cu unul pe care l-ai vazut o singura data in viata ta, acum un an, pentru altul? Tu n-ai inima?

| MihaelaCr08 explică (pentru anonim_4396):

Pe C nu l-am vazut o singura data in viata mea. nu stiu acum la cine te referi. Si nu cred ca este vorba nici de iubireee in doua saptamani.

| beatricepopescu a răspuns:

Trebuie sa te gandesti foarte bine care dintre ei te iubeste si pe care il iubesti mai mult. Daca nu e vorba de iubire, nu vad de ce sa iti faci planuri, pentru ca oricum nu sunt stabile. Situatia este cat se poate de simpla : gandeste-te la viitorul tau, nu la viitorul "vostru", pentru ca acela este incert acum. Daca o sa iti fie mai bine langa G, atunci alege-l pe el. Daca nu, alege-l pe C. Depinde numai de tine sa faci alegerea asta. Nu te gandi la ei si, crede-ma pe cuvant, ca nu merita sa stai cu unul dintre ei doar pentru ca ti-e mila ca face lucruri pentru tine. Daca simti o apropiere mai mare fata de unul dintre ei, atunci alege-l pe