| leidipharrel a întrebat:

Salut tuturor! Vreau sa va dati cu parerea, am avut anul trecut un coleg de care mi-a placut foarte mult timp cam vreo 3-4 luni, apoi nu mi-a mai placut de el fiindca era incredibil de timid cu mine, si am zis ca nu mai are rost...recent, am iesit eu cu el si inca un baiat ( prietenul nostru cel mai bun, adica si al meu si al lui ) si mi-am dat seama ca il plac iar.Acum un an, el zicea ca nu ma place, ieri a recunoscut ca m-a placut foarte mult si ca ii era rusine sa zica, dar ca acum nu mai e asa rusinos. Imi face aceleasi complimente ca anul trecut, imi zice ca sunt frumoasa, vorbeste frumos cu mine, desi el mai injura fete pe mine nu m-a injurat niciodata...maine ies iar cu el si cu baiatul celalalt, ce ma sfatuiti sa fac? sunt sigura ca simte ceva pentru mine.cum il pot determina sa ma placa mai mult? ce trebuie sa fac, ce gesturi? il plac enorm. happy

5 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Pune-i sanii pe fata...

| blackangel95 a răspuns:

Fii tu insati fii cat mai naturala...si mai fa-i si tu un compliment din cand in cand.

| ColorfulBubbleGum a răspuns:

Nu asculta la Shadow.
Incearca sa te comporti ca de obicei, fara sa pari disperata fata de el.Zambeste-i frumos si daca el considera ca te place indeajuns incat sa fiti impreuna, atunci tot el va face primul pas.happy

| wess89 a răspuns:

Tre sa iei tu initiativawinking, cand iesiti maine sa il iei tu de mana sau ceva...

| mary14tpu a răspuns:

In primul rand nu te du dupa coada, lui trebuie sa fi indiferenta, dar totusi nu strica unpic de tupeu de obicei baietilor nu le plac fetele care asteapta sa le pupe baieti, fa tu primul pas, incearca sa fi in centrul atentiei lui.