| Catyy96 a întrebat:

Deci am o poveste lunga care a inceput de anul' trec.Cand am venit noua in clasa mea ma rog la inceput nu mi-a placut de nimeni pana cand dupa cateva saptamana a inceput el sa se uite la mine intruna cu priviri intense.Si dupa ce m-am mai acomodat am mai vorbit mai ales pe mess ma baga mereu in seama.Si a inceput sa imi cam placa de el.Am aflat de la cel mai bun prieten al lui ca ma place si i-am zis lui ce am aflat si l-am intrebat daca e adevarat pentru ca si mi imi place de el(pe mess) si a zis ca nu ca minte ala si bla bla(prietenul respectiv era pe atunci si ink e unul din amicii mei de incredere). Ma rog au trecut lunile si avenit sem 2 in care a inceput sa-mi placa de altu mai mare cu 2 ani.Ma rog siel ma placea dar faza era ca stia toata clasa.intalniri in care erau cele 2 clase ajunsese sa stie toata scoala si el tot ma zapacea apoi iar mi-a placut de el si am pus-o pe o colega sa il intrebe daca ii place de vreo fata din cls. si el a negat de 2 ori...si apoi la insistentele ei(stie cum sa afle un secret) a aflat i-a zis ca da si sa inrosit. Mia zis ea si am inceput sa sar in sus laughing). Ma rog apoi au aflat si alti colegi din gura mea sparta si il intrebau daca ii place de mine zicea nu si scriau pe tabla initiala mea si a lui si se inrosea nu recunostea.Si acum va zic de acum.
Cum ne-am acomodat cu scoala a inceput sa se aseze la mine pe scaun si sa-mi zica "Iti place de Razvan, esti cu el, daca vreti va cunun eu"(razvan e baiatul de care mi-a placut in ultima parte a anului trec de scoala.)si zilnic zicea chestii din astea, nu stia cum sa se bage in seama cu mine, se uita la mine in ore eu vorbind cu colega mea de banca il observam si cum ma uitam la el intorcea capu, se uita si cu coada ochiului si in fine intr-o zi nu l-am lasat sa treaca si a zis "Ma placi? si a zambit si sa imbujorat" si eu fara sa gandesc i-am zis "Nuuu in niciun caz pe tine" si na mai zambit nimic si i-am zis"tu ma placi pe mine" sia zis"ee nu ai vrea tuu" si ma rog si ultimul semn din cele 10000 un coleg l-a intrebat daca ii place de colega mea de banca Cristina si a zis imediat un "NUUU"si cand l-a intrebat de mine a ramas blocat si nu a mai zis nimic.(toate astea sau intamplat 2 saptamani, 1 si unpic mai exact). Si acum vreau sa am pus-o pe colega care a aflat si anul trec sa il intrebe si sal traga de limba si apoi m-am gandit dupa ce o sai recunoasca ca sa fiu sigura sa-l iau mai separat prin clasi sa-i zic"Am aflat de la Loredana ca ma placi si si eu te plac de anul trecut din semestrul 1 dar mi-a fost rusine sati zic(ma intorc ca si cum as fi terminat si apoi)aaa am uitat(si il pup pe obraz)" sa-mi spuneti voi ce credeti ma place? dati-mi idei de cum sa-i zic dupa ce recunoaste merci de ajutor:*

4 răspunsuri:
| Beibii a răspuns:

Da, LittleTweety, ce pot sa spun laughing ne-ai dat pe spatelaughing
sigur te place. vorbeste cu el, petreceti mai mult timp impruna, la telefon, pe mess, in pauze la scoala, ar fi frumos daca ai putea sa stai cu el in banca happy
ia-l in particular si intreaba-l mai concret ce simte, si daca ar vrea o relatie cu tine. nu e nici-o rusine, chiar daca esti fata.
fundita?love struck

Răspuns utilizator avertizat
| Andreutza96 a răspuns:

Pentru mine e clar ca te place.mai bine ia`ti inima in dinti si vorbeste tu direct cu el nu`ti mai trimite colegele. e cel mai bine

Bafta :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! imi place povestea ta am si eu una asemanatoare, baiatu te place dar ai grija(la mine baiatu de care imi place, nu stiu sigur daca imi mai place, ba da imi place mint ma intreba daca imi place de el, daca vreau sa am o relatie si de toate, ma presa cam o saptamana iar a doua avea o iubita), pune-i sentimentelele la incercare sa vezi daca merita(insa nu stiu cum), adica sa vezi daca iti merita iubirea. Incearca(dupa ce recunoaste)sa fii sentimentala, sa ii arati ca iti pasa de ceea ce simte el pentru tine, fii dulce, tandra(mic sfat incercati sa fiti singuri in acel moment) te pup dulce sper sa te ajute, BAFTA.