| aLina_8828 a întrebat:

Salut.
un prieten mi-a cerut parerea astazi si nu prea am stiut ce sa-i zic.
deci el a avut o prietena acum ceva timp... a fost cu ea 2 ani apoi s`au desp.
de o luna si-a facut alta prietena si acea fata cu care a fost a aflat si ea azi ca are alta pritena. si i`a cerut sa se impace din nou cu el pentru ca ea ink mai tine la el si abia acum si-a dat seama ce a pierdut.(cand l-a vazut cu alta). si i`a cerut sa-i dea un rasp. acum el nu stie ce sa faca. pentru ca acea fata il si suna si ii spune ca vrea sa fie din nou cu el s nu vrea sa-l mai piarda never si in timpu` asta mai si plange.straight face
dar totusi el are pritena...si tine si la ea si n`ar avea motiv sa o paraseasca, insa pe ea o stie de 1 luna. iar p aceea de vreo 2 ani si ceva. a spus ca pe acea fata a iubit`o si crede ca inca o mai iubeste.
ce spuneti sa faca?!
sa o paraseasca si sa se impace cu fosta? sau sa ramana cu actuala si fostei sa ii spuna ca nu mai sunt sanse?!
fundahappy

Răspuns Câştigător
| WarGarurumon a răspuns:

Eu zic sa isi pastreze iubita pe care o are acum si pe fosta iubita sa o aiba ca o prietena astfel incat sa nu mai sufere. Se pot intampla doua lucruri:
1 sa se desparta de curand de actuala si atunci o sa se poata intoarce la fosta
2 poate fosta sa isi faca un iubit si nu o sa mai sufere.

2 răspunsuri:
| SSis a răspuns:

Nu cred ca trebuiesc irositi 2 ani asa.happy

| ViseInCulori a răspuns:

Sa se impace cu fosta...pentru ca o cunoaste mult mai bine decat pe actuala