| arina_9868 a întrebat:

Va cer pareri si sfaturi la urmatoarea situatie: in cazul in care grupa de singe e 1 pozitiva si la mine si la sot, pot ramiine usor sau greu insarcinata? Cum poate sa decurga sarcina pe parcurs?
Plus la aceasta mai am si pielonefrita cronica.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| stapanullumii a răspuns:

Daca persoana de sex masculin are rh + si persoana de sex feminin are rh- atunci acel cuplu pot face doar un singur copil... si sarcina trebuie supravegheata. daca sarcina esueaza, tot nu vor mai putea face copii(din cauza imunitatii pers de gen feminin care deja recunoaste rh+ si il neutralizeaza)

SI la tine daca amandoi aveti + e ok. nu diminueaza si nu creste sansa de sarcina.

2 răspunsuri:
| stapanullumii a răspuns:

Cu placere ...

| arina_9868 explică:

Iti multumesc mult pentru raspuns!