| CFDani94 a întrebat:

Va necajesc cu o problema sentimentala si as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta cu niste mici sfaturi folositoare.
Iubita mea m-a parasit dupa o relatie de 11 luni.Motivul? Mi l-a precizat, si stiu ca este doar vina mea.Luni era la mine acasa si am avut o cearta mai aprinsa (de remarcat ca nu este prima cearta de genul asta dupa care ea m-a amenintat cu despartirea dar tot m-a iertat) dupa care a zis ca vrea sa plece acasa promitandu-mi ca ma va suna cand ajunge.Nu m-a mai sunat iar seara cand m-am uitat pe facebook, si-a pus ca este single iar toate pozele cu mine le-a sters....De atunci nici nu ma mai sunat iar vineri am fost la o petrecere la care si ea a fost invitata. Oportunitate pentru mine pentru a vorbi cu ea si a incerca sa ne impacam.am incercat sa o impac dar ea a zis ca nu se va mai impaca niciodata cu mine(nu e prima oara cand zice dupa o cearta) moment in care eu am incercat sa o iau incet de maina si sa o sarut.Ea m-a respins si a plecat la baie izbucnind in plans, stand acolo vreo 20 min.Sincer m-am simtit groaznic deoarece toti ma intrebau ce s-a intamplat.N-am mai rezistat si m-am luat si am plecat.Acum intrebarea este:Ce as putea face ca sa o impac? Pentru ca era totul foarte bine iar se observa de la o posta ca ne iubim.Sincer,am fost distrus in saptamana asta si simt ca singura alinare este ca ea sa se impace cu mine.De precizat este ca nu e genul de materialista/curva find genul de fata care este alaturi de tine si la bine si la greu(1 la 1000000)

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Da-i un mesaj, si spune-i tot ce simti, ca regreti ca v-ati certat, tot. Zii ca mai vrei o sansa, si ca o sa te schimbi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut normal este vina ta, dar nu ai precizat din ce motive vă certati? Chiar așa de grave sînt problemele între voi? Poate este si vina ei, să stii că femeie s au bărbat perfect nu există, ar fi bine dacă vina este a ta să reușești să te impaci cu prietena ta, i ți doresc mult succes.

| Keyko a răspuns:

Poi schimba te si tu putin. Ce ai spune daca i-ai scrie o poezie de dragoste sau macar o scrisoare si i-ai face ceva usor de mancare (cv facut de tine) ca niste clatite si ti-ai cere iertare in genunchi?
altceva nu stiu ce ai mai putea face

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa tii seama si ca relatia are si un sfarsit. Si daca are si sfarsit de ce sa ne chinuim in timpul relatiei unul pe celalalt si sa acceptam aceasta situatie? Vine ea si alta "iubire" si aceasta din urma ramane in sertarul cu amintiri. Daca avem ceva de apreciat, sa apreciem acum, nu cand am pierdut relatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate daca stiam de ce v-ati despartit puteam sa te ajut mai mult dar uite mici sfaturi:
- unei fete ii place sa vada ca iti pasa, gen daca insisti acum ca v-ati despartit. Sa insisti cu telefoane, mesaje pe facebook, orice sa ii arati ca inca o iubesti.
- incearca sa ii explici ca ai gresit si sa iti mai dea inca o sansa si sa ii dovedesti ca o iubesti cu adevarat.
- spune-i ca ar fi pacat sa aruncati asa tot ce ati avut frumos pe o cearta.
Succes! Sper sa va impacati.

| xCruz a răspuns:

Poi. daca zici ca e din vina ta fa tot posibilul sa ii demonstrezi ca nu vei mai repeta ceea ce ai facut. las-o un timp in pace si dupa 1 saptamana / 2 incearca din nou, in timpul asta poti sa te schimbi si tu un pic pentru ea ca sa nu o pierzi daca o iubesti atat demult + ca nu ai procedat bine atunci cand ea a inceput sa planga si s-a dus la baie tu nu trebuia sa pleci oh go on. ramaneai cu ea.

| CFDani94 explică:

Lucrurile sunt din ce in ce mai in ceata vazute din perspectiva mea.Totul s-a complicat din ce in ce mai mult.Cu ea nu am mai vorbit de la acea petrecere, pentru ca nu stiu ce sa mai cred. Unii prieteni imi spun sa o las in pace ca daca intr-adevar ma iubeste(sunt constient ca asa e) ma va ierta si ma va cauta ea, in timp ce alti prieteni imi spun sa actionez pe cat mai repede posibil, pentru ca ea asteapta sa o caut.Ea cu mama mea a mai pastrat legatura, spunandu-i mamei mele ca se va impaca cu mine dar nu acum.Insa, aseara am iesit in oras cu grupul nostru comun de prieten, ea tachinandu-se cu un baiat pe care nu l-am vazut pana acum.Ma gandesc ca poate face asta pentru a ma face gelos.Sincer,nu stiu ce sa mai cred.Totodata cineva sigur o infleunteaza pentru ca i-a spus mamei mele ca o prietena de-a ei m-a vazut saptamana asta intr-o seara intr-un bar in compania altei fete. Ceea ce este o mare minciuna eu stand in acea seara acasa.Va rog sa ma ajutati cu un sfat pentru ca nu mai rezist sa mai sufar atat.