| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai pot...Va rog daca puteti sa va rupeti din timpul vostru si sa ma ajutati cu un sfat. Eu am 25 de ani, am avut o relatie de un an, cu un barbat de 30 si ceva de ani. In primele luni, totul era perfect, genul acela de poveste. Dupa 4 luni, a venit acasa, nu mai era el, era diferit, era rece, distant. Cand eram la masa fara motiv a inceput sa ma jigneasca, sa tranteasca, sa tipe, a ridicat mana la mine, dar nu a dat. L-am iertat, doua saptamani a fost bine, pana cand intr-o seara a venit acasa beat si mirosea a parfum de femeie de la o posta, l-am intrebat ce s-a intamplat, si-a dat in mine. A doua zi, se comporta de parca nimic nu se intamplase. La ceva timp dupa acest incident, am iesit la film cu cate prietene. El nu era unde-mi spusese ca este, era la film cu o femeie, chicoteau, se sarutau ca doi indragostiti. M-a vazut, a venit la mine si a spus ca "dicutam noi acasa". L-am asteptat pana dimineata, nu a venit. In perioada aceea, treceam printr-o perioada mai grea, el stia asta si a preferat sa faca asta.
A venit acasa peste o saptamana, era pus pe harta si iar m-a lovit. Postea s-a tot repetat. Mereu se intorcea la mine. Pana intr-o seara cand am spus ca eu mai pot asa, si-a luat bagajele si-a plecat. Totul se terminase, timp de 4 luni, am incercat cat de cat sa ma pun pe picioare si-am reusit. Dar...intr-o seara, m-a sunat, si a spus ca nu a mai gasit pe alta ca mine si ca ma iubeste. Ironia sortii, este ca in seara aceea m-a sunat o amica si mi-a spus ca l-a vazut, cu o fata, am rugat-o sa-mi trimita o poza ca poate ma minte, si nu ma mintise.
Acum o saptamana, m-a sunat din nou...dar de data asta sa ma jigneasca.
Sa-l sun si sa ma impac cu el?!

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Te-a rănit?! Ducă-se!
Te-a dezamăgit?! E mai bine că nu o mai face în continuare.
De ce ai vrea să te întorci la cineva, care nu este capabil să te iubească?! Vrei iubire sau vrei să fii preșul lui, tu alegi.

18 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Doar dacă ești complet proastă, fraieră sau doar masochistă.

| mentholinks a răspuns:

Impaca-te pana nu e prea tarziu. Pana la urma va gasi pe alta si tu ramai cu buza dezumflata.

| GoldenZenith a răspuns:

Dacă ești masochistă, da. Chiar nu ai pretenții de la tine? Crezi că e singurul bărbat de pe lume? Învață să vrei sa fii apreciata pentru ceea ce ești și să ții lângă tine numai oameni de valoare, care scot ce e mai bun din tine și te ajută să evoluezi.
Alegerea e a ta. Daca vrei sa fii sac de box mereu, înseamnă că asta îți place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Ai face bine sa va impacati. E clar ca va meritati unul pe altul.

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu îi da speranţe.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Eu am raspuns la misto. E clar ca intrebarea asta e la misto. E IMPOSIBIL sa fii atat de paralel cu planeta asta la 25 de ani. Si fata, care se ***@ pe ele ca sunt mai mature. Sper, cel putin. Ca e la misto intrebarea. Daca avea vreo 15 ani tipa mai intelegeam. Dar atat de aeriana la 25?

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Ştiu că era la mişto, dar m-am temut ca nu cumva ea să nu fi ştiut.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Ce pot sa zic. Plictiseala asta ce face din om. Numai intrebari duse cu pluta in ultima vreme.

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar vreau să cred că sunt puse la mişto.

| Mirunnnnnaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am o problema si am nevoie de ajutor. taci daca nu ma poti ajuta! Eu chiar nu stiu ce sa fac

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Eh. Daca nu ai ce face, stai 2 3 zile pe aici si o sa vezi o gramada de intrebari de genul. Trist nu e faptul ca exista astfel de intrebari. Trist e sa vezi atati tembeli care nu isi dau seama ca e la hoha intrebarea/intrebarile. Fiecare cu cat il duce bostanul, presupun.

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Discutabil.

| anonim_4396 explică (pentru Mirunnnnnaa):

La ce naiba mai traiesti daca ai 25 de ani si nu esti in stare sa gandesti pentru tine? Macar ai bunul simt si nu mai continua sarada asta de 2 bani.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Stai ca s-a suparat. Cica nu e troll. Cica laughing

| Golyat18 a răspuns:

Ia-l ii baiat bun!

| immaBeast a răspuns:

Eu cred ca are dreptate...
Alta ca tine nu a mai gasit!
Sa fim seriosi, putine femei se mai lasa calcate in picioare asa cum te lasi tu.
A dat in tine ai tacut, a dat iar ai tacut, a dat iar...nimic, te-a sunat si ti-a zis 2, 3 vorbe de dulce si ai pus botul, te-a sunat iar...te-a luat la injuraturi.
Are perfecta dreptate, ca tine nu prea o sa mai gaseasca el, poate sa-si bata joc de tine cat vrea, nu zici nimic pentru ca " il iubesti " chiar daca nu prea aveti voi idee ce inseamna sa iubesti pe cineva si sa te iubeasca la randul lui.
Trist ca se intampla asta in 2018, lipsa educatiei se vede din plin.

Răspuns utilizator avertizat
| RickyxD a răspuns:

Nu, clar! Tu nu vezi că își bate joc de tine?