| Tetris a întrebat:

Vara trecută am cunoscut un băiat. El fiind fooarte popular pe-aici. M-a plăcut. Am ajuns să fim împreună. A fost. un început foarte frumos. Am ajuns să ne iubim. Mici certuri, cauzate din mici și neînsemnate motive, prima dată ne-am certat din cauza lui. După. tot timpul din cauza mea. Pentru că. fiind al 2 lea meu prieten, eu eram destul de rușinoasă. Și el credea, că eu nu îl mai plac. și tot așa. Ne iubeam, tare. Au fost momente superbe petrecute cu el. Chiar ne-am iubit foarte mult. Am ajuns. după 7 luni la despărțire. a cui vină? Normal. A mea! A venit. un prieten de-al lui pe la noi, pe unde ieșeam noi. Eu știind-ul mai -fustangiu- ca sa zic așa, am crezut că prietenul meu v-a înțelege, pentru că, credeam că îl cunoaște, ș. a. m. d., că nu va fi o mare problemă să mă ia in brațe acel tip de câteva ori.(tocmai înainte de asta prietenul meu mă ignorase.cam mult, și am crezut că e supărat pe mine, și.). Așa ne-am certat foarte tare, mi-a zis că mi-am bătut joc mereu, că sunt doar o copilă care nu știe să iubească. și a ajuns și să mă injure.
Eu, tot am încercat să fac posibilă impăcarea. dar cam degeaba. dar știu că ma iubea încă. Și-a găsit o nouă prietenă, cu care.sinceră să fiu nu părea prea fericit. Ea fiind cu un an mai mare ca el, și cu mai multă experiență. Eu m-am împrietenit cu ea, dar cu el nu am mai vorbit. S-au despărțit.au stat vreo 3 luni împreună. I-am zis pe fb printr-un mesaj că :

"bine, vreau doar sa imi cer scuze.stiu ca o sa ma urasti mereu si ca e degeaba, dar te rog"

și el a zis : "ma rogi ce?"

și eu i-am zis : "sa nu ma mai. urasti asa...sa.ma ierti.macar asa."

"mi-e dor, chiar mult. Stii?"

Dar a plecat în Spania. Luni. Nu cred că a avut posibilitatea să răspundă fiind ocupat acolo, nevăzându-și părinții de mult.

Uite ce e, tot ce vreau e să nu mă judecați, credeți-mă. Știu că am greșit. M-am învățat minte. Vă rog. Un sfat.cum să mă împac cu el? Chiar nu pot să îl uit. Eu am avut ceva relații de atunci, dar tot cu gândul la el sunt. Nu găsesc altă rezolvare (pentru mine) decât impăcarea. dar cum?:-

Răspuns Câştigător
| AlleXx5785 a răspuns:

Scuza-ma ca iti spun, dar nu esti intreaga la cap, daca tot la el te gandesti de ce il faci sa sufere si sa te uite? avand alte relatii. Pai cand se intoarce du-te la el si spune-i ca ai fost o proasta si sa te ierte si saruta-l. Nu cred ca se va impotrivi, insa daca a fost cu o fata mai mare ca el slabe sanse sa il ai tu inapoi, trebuia sa fi atenta. Uite nu te ingrijora, o sa il ai inapoi, dar nu mi-ai spus cati ani aveti. Te duci la el si ii spui : Salut... (cum il cheama) si apoi ii spui, uite am vrut sa vorbim, stiu ca nu prea vrei, dar te rog acorda-mi cateva minute. As vrea sa stii ca eu am gresit si ca imi pare foarte rau si as vrea sa fiu din nou cu tine ( aici pui mana pe el si il iei in brate, sa nu te superi daca te refuza, incearca doar sa para dur) apoi ii spui te rog hai sa fim iar impreuna si il saruti incet sa vezi ce face. Cam asta ar trebui sa faci, cand vine in tara. Daca nu pe facebook numai il enervezi cu linguseala, vorbele fara fapte= 0, deci daca te intreaba ceva ii raspunzi frumos ca la o persoana ceva mai apropiata decat un prieten, pana se intoarce in tara. Asta e tot scumpa meahappy

4 răspunsuri:
| YukyTsukiyomi a răspuns:

Scz da eu as fi vrut sa te ajut dar cred ca alex111kira a zis tot ce era de spus ar fi mai bine sa-l asculti fa ce zice el pentru are dreptate?{Buna scuze categoria dar e mai vizitata

http://www.facebook.com/......media/set/ set=a. 150999618263631. 27925.100000607826045#!/photo.php?fbid=225270910836501&set=a.150999618263631.27925.100000607826045&type=1&theater

imi puteti da niste likeuri dau inapoi:) sau niste commuri dar mai mult vreau likeuri si ce ziceti despre felul cum arat?:)Buna scuze categoria dar e mai vizitata

http://www.facebook.com/......media/set/ set=a. 150999618263631. 27925.100000607826045#!/photo.php?fbid=225270910836501&set=a.150999618263631.27925.100000607826045&type=1&theater

imi puteti da niste likeuri dau inapoi:) sau niste commuri dar mai mult vreau likeuri si ce ziceti despre felul cum arat?:)?{Buna scuze categoria dar e mai vizitata

http://www.facebook.com/......media/set/ set=a. 150999618263631. 27925.100000607826045#!/photo.php?fbid=225270910836501&set=a.150999618263631.27925.100000607826045&type=1&theater

imi puteti da niste likeuri dau inapoi:) sau niste commuri dar mai mult vreau likeuri si ce ziceti despre felul cum arat?:)Buna scuze categoria dar e mai vizitata

http://www.facebook.com/......media/set/ set=a. 150999618263631. 27925.100000607826045#!/photo.php?fbid=225270910836501&set=a.150999618263631.27925.100000607826045&type=1&theater

imi puteti da niste likeuri dau inapoi:) sau niste commuri dar mai mult vreau likeuri si ce ziceti despre felul cum arat?:)?{Buna scuze categoria dar e mai vizitata

http://www.facebook.com/......media/set/ set=a. 150999618263631. 27925.100000607826045#!/photo.php?fbid=225270910836501&set=a.150999618263631.27925.100000607826045&type=1&theater

imi puteti da niste likeuri dau inapoi:) sau niste commuri dar mai mult vreau likeuri si ce ziceti despre felul cum arat?:)Buna scuze categoria dar e mai vizitata

http://www.facebook.com/......media/set/ set=a. 150999618263631. 27925.100000607826045#!/photo.php?fbid=225270910836501&set=a.150999618263631.27925.100000607826045&type=1&theater

imi puteti da niste likeuri dau inapoi:) sau niste commuri dar mai mult vreau likeuri si ce ziceti despre felul cum arat?:):P

| Cryssu17 a răspuns:

Cati ani aveai atunci? Nu stiu ce sa zic, daca el nu vrea sa va impacati de la sine, nu ar trebui sa insisti tu, pentru ca deja i-ai dat apa la moara! Nu trebuie sa ii arati unui baiat ca esti dependenta de el pentru ca asa nu-i vei intari decat orgoliul si m-ai rau faci. Ai incredere in mine ca stiu ce spun, daca nu vine de la sine de la el, incearca sa-i spui cuvinte de-lea care ar impresiona orcie persoana : Stii ca tu ai fost viata mea si ca te-am iubit enorm. de ce sa vreau sa-mi bat joc de tine? si daca nici asa nu-ti mai face sperante. incearca sa-l uiti ca va fi mult mai bine decat sa stai tot mereu dupa curu luiwinking:*

| Hollocause a răspuns:

Ii zici asa:
Ai te rog doar o clipa pentru mine vreau sa-ti zic mi-e dor de tine si imi cer scuze pentru tot ce s-a intamplat nu pot sa te uit te iubesc ma urasti ma ignori dar nu pot sa te scot din minte vreau iar sa fim impreuna vreau sa ne impacam
Cred ca el o sa zica :
Stiu ca te ignor dar sunt cam ocupat am clipa asta pentru ca mie doar ff tare de tine. baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa il suni si sa ii trimiti mesaje pana raspunde. In acel moment ii spui tot ce s-a intamplat si tot ceea ce simti. Daca respectivul baiat o sa vada cu adevarat sentimentele tale ( daca spui ca il iubesti cu adevarat) atunci fii 100%100 sigura ca o sa-ti dee o a 2 a sansa.happy Vorbeste deschis cu el, spune-i cum te simti si ceea ce simti si ca ai facut o greseala care n-o sa se mai repete.