| blue-star a întrebat:

Voi chiar credeti ca o prietenie stransa intre o fata si un baiat poate sa fie mai rezistenta decat o prietenie dintre o fata si o alta fata?
Adica, de exemplu, eu am multe prietene, dar nu le pot spune secretele mele.
In schimb, am un prieten pe care il cunosc de 2 luni, si ne intelegem perfect, ii spun toate secretele, stie lucruri despre mine pe care alte persoane nu le stiu, etc.
Ma intreb daca chiar este posibil sa pot sa ma inteleg mai bine cu un baiat, decat sa ma inteleg cu prietenele mele pe care le am de o viata?

Răspuns Câştigător
| Musiclove18 a răspuns:

Buna:*Stiu la ce te referi.Am cunoscut si eu acum 4 ani un baiat, mai mare cu 2 ani decat mine. TIn la el enoooorm de mult si el la mine.Sunt chestii care nu le stiu nici parintii mei sau cea mai buna prietena si le stie el.Prietena mea nu poate sa isi dea seama cand sunt suparata.Pe el este suficient sa il salut si deja stie daca am vreo problema.In 3 ani niciodata nu m'a dezamgit sau sa nu ajute cand am nevoie de el si fara nici un interes.Eu zic ca da exista.Esti norocoasa, sincer.Pastreaza'l langa tinelove struckPoate fi o comoara.Succes:*

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da, se poate, si intr-o persoana de sexul opus poti de obicei sa ai mai multa incredere, ca nu este asa de sloboda la papagal cum sunt cele de acelasi sex.
Si este bine ca si intr-o relatie, cei doi implicati sa dezvolte si o relatie de prietenie intre ei, nu doar de iubire.

| Zady a răspuns:

Pai fi atenta acum depinde din ce parte privesti lucrurile. te poti intelege mai bine cu un baiat din urmatoarele punctedaca vrei as ceri o parere despre un viitor iubit e clar ca un baiat ti le va da pe cele mai sigure si corecte si orice intrebari legate de baieti.si daca ai incredere in el ai putea povesti multe alte lucruri deact unei fete deci cred ca da te-ai intelege mai bine cu un baiat de incredere

| RimePeHartie a răspuns:

Pai in general fetele sunt mai barfitoare si pot sa te judece.sau sa spuna la alte fete secretele tale (asta daca nu ai o prietena adevarata care ti'a demostrat ca poate tine un secret) si cu un baiat poti tine secrete dar sa ai grija deoarece te poti indragosti de el, iar el te considera doar o amica si atunci ajungi sa suferi... dar daca e un baiat care nu te atrage fizic si nici tu nu il atragi pe el se poate ajunge la o prietenie sincera

| blue-star explică:

Curent.nu am inteles ce ai vrut sa spui cu Pai intr-un fel da.ca sunteti amandoi baieti ca e sunt fata nu stiu dc ai zis asta da.ma rog.

| qwerty21 a răspuns:

Pai intr-un fel da.ca sunteti amandoi baieti si... poate ca fetele au mare grija ce discuta cu pretenele si bla bla.in schimb baietii is altcumva.nu ne intereseaza prea mult daca nu a observat cineva ca ai schimbat freza, pantofii...
nu stiu intelegi ce am vrut sa ziclaughing
dar dupa mine, da
poti sa tii secrete cu cineva pe care il stii de 2 luni, decat cu una pe care o cunosti de o viatatongue
fetele is fete, si baietii sunt baietitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e posibil, deoarece eu am ca cel mai bun prieten un baiat! ii spun si imi spune lucruri pe care nu le vorbesc cu nici o fata! eu una sper sa fie mai multe intre noi, dar nah...happy