Întrebare recomandată | PangeeaRogvaiv a întrebat:

Voi credeti in sufletul-pereche? L-ati intalnit pana acum? Cum va dati seama daca cel/cea de langa voi este sufletul vostru pereche?

Răspuns Câştigător
| ostea a răspuns:

Gandesti prea mult si prin gandirea asta iti construiesti anumite bagaje.Lasa totul sa se manifeste in viata ta fara sa constuiesti baraje.In viata asta nimic nu este intamplator si tot ceea ce experimentam duce si la invatarea anumitor lectii.Chestia este ca atunci cand suntem plini de iubire, linistiti in armonie cu noi insine in primul rand atunci sufletul pereche poate mai usor sa ajunga la noi dar daca sufetul este impovarat, plin de griji si ura este mai dificil, uneori inlaturam persoanele care ne iubesc pentru ca inca traim din trecut si trecutul de multe ori aduce o energie sufocanta.Sa fim recunoscatori pentru fiecare clipa traita si simtita si sa ne asteptam la lucruri frumoase ca energia recunostiintei aduce ceva... special.Fa ceea ce simti si sa nu iti fie teama ca gresesti, fa totul cu inima, asculta'te pe tine insati, iubeste'te, iarta ceea ce esti.fii tu, asa cum esti.

33 răspunsuri:
| adrianamara a răspuns:

Da uneori e vorba de predestinare!

| knockouuuut a răspuns:

Nu,nu cred.
In viata vei intalni multe persoane, de fiecare data cand sentimentul de dragoste te cuprinde ai mereu aceeasi senzatie "Da, el\ea este sufletul meu pereche".
Oricum, nu caut un suflet pereche, am nevoie doar de cineva care sa-mi ofere dragostea si afectiunea necesara mie.
Cumva esti in cautarea acelei persoane?

| EstiApreciatDacaEstiDiferit a răspuns:

Sunt inca tanara pentru a ma gandi la un "suflet-pereche", abia voi incepe liceul, dar stiu ca este acolo.
Nu-s prea credincioasa, dar stiu ca este un suflet-pereche pentru toti pentru ca Dumnezeu are grija ca noi sa avem pe cineva pe care sa-l iubim si cu care sa ne traim restul vietii