| Liviu321 a întrebat:

Salut! Voi, in special bărbații de aici, cum faceți să nu oferiți totul de la începutul relației? Cum puteți să păreți indiferenți? Eu așa am reușit să pierd multe iubite sau posibile iubite fiind prea atașat de ele, oferind prea mult de la început iar tipele s-au plictisit. Problema e că eu așa sunt ca om, asta îmi place să fac.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Tocmai pentru că așa ești tu ca om este ceva de valoare că oferi atenție și ești transparent.

Doar nu ai întâlnit o fată care sa aprecieze.

Nu trebuie sa pari in nici un fel că te sabotezi singur dacă faci asta, pentru că oricine o să vadă că nu ești cum ai vrut să pari in momentul in care se apropie de tine.

Dacă ai pierdut oameni să fii convins că nu ai pierdut nimic.

Oameni care nu apreciază sinceritatea ta și câte de multe lucruri ai de oferit.

Mult succes!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu le place sa fi asa copilaros cu ele, nitica rautate si indiferenta le atrage pentru ca vor considera un atuu, om puternic descurcaret nu mamaliga speriata.

| ania a răspuns:

Respecti prima porunca din Biblie si anume de a-L iubi pe Dumnezeu cel mai mult.si pe mine m-a parasit unul pentru ca s- a plictisit de idilatria mea.Idolatrizarea oamenilor aduce numai nefericire.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai oferit prea puțin. Nu ai oferit încredere și siguranță pe termen lung. Asta caută o femeie. Ea a observat că vrei să o cumperi cu oferta ta. Asta dezgustă pe o femeie.

| mastadont a răspuns:

Nu trebuie neapărat să fii chiar indiferent, mai degrabă să ai și alte ocupații în afară de relație. Trebuie să îi arăți că ești independent, că ai și alte hobby-uri, că mai ieși și cu prietenii, că muncești... Dacă singurul lucru pe care îl faci e să o suni și să stai cu ea zi și noapte atunci o să te vadă ca pe o persoană fără personalitate, ca pe un obsedat care abia așteaptă să prindă una și să nu o mai lase. Nu o sufoca cu iubirea ta, las-o și pe ea să aibă hobby-uri.

| Liviu321 explică (pentru mastadont):

Păi ideea e că asta am făcut. Nu am sufocat-o deloc, ea era cea care mă caută zilnic, amândoi ne vedeam de viață în continuare, ne vedeam o data, maxim de doua ori pe săptămână doar că totul s-a terminat după nici o lună de zile. Totul a început foarte rapid, de la prima întâlnire și s-a stins la fel de rapid...

| mastadont a răspuns (pentru Liviu321):

Atunci poate nu e vina ta, e posibil ca ea să fii simțit că nu vă potriviți, sau și-o fi dat seama că nu te place și aia e.

| Andresso a răspuns:

Eu le-am pierdut ca am fost prea indiferent din cauza timidității laughing)

| yooshi a răspuns:

Relatiile nu stau in asta, stau in comunicare si empatie, nu indiferenta.

| Dolila a răspuns:

Poate greșești și tu, poate și ele. Sigur s-au plictisit? Sau poate nu a decurs totul așa minunat și s-a produs atunci ruptura.

| Liviu321 explică (pentru Dolila):

Ideea e că răceală ei a venit de când a plecat la mare, împreună cu sora ei, cumnatul și un prieten al cumnatului ei. Nu știu ce s-a întâmplat acolo cu acel băiat. Ea nu a spus nimic cum că s-a întâmplat ceva, a încercat să dea vina pe ea, să îmi mulțumeasca pentru momentele frumoase, să îmi dorească tot binele bla bla-uri pe care le spun femeile la despărțire. In realitate e clar că undeva eu am greșit, dar nu știu unde. Am oferit libertate, spatiu, am arătat că o respect, că țin la ea, am ras, ne-am simțit bine in perioada asta scurta dar ea a ales sa termine totul repede. Problema e că nu știu unde am greșit pentru că nu mai vreau sa greșesc la fel și pe viitor.

| Dolila a răspuns (pentru Liviu321):

Persoanele din jur mai pot influența, fie își dau cu părerea, fie încearcă să te "ajute". Poate a vorbit cu sora ei, de obicei fetele vorbesc, bârfesc, nu știu.
Întradevăr, nu e plăcut când nu se cunoaște cu adevărat cauza, măcar ca să poți învăța din ce trăiești.

Răspuns utilizator avertizat
| alexalx1234 a răspuns (pentru Liviu321):

Și-a tras-o cu ăla fără nici măcar nu regret. Doar s-a folosit de tine. E o ușuratică.

| Liviu321 explică (pentru Avner):

Nu asta a fost problema. Mereu am fost atent cu ea, am oferit tot ce aveam mai bun. De ziua ei i-am făcut o surpriză pe care a apreciat-o mult, iar de ieșit ieșeam mai rar pentru că nu puteam sa ne vedem prea des. Dacă te bagi in sufletul cuiva cu forța crezi că te va place mai mult?!

Răspuns utilizator avertizat