| AlexBananas a întrebat:

Salut, vorbesc cu o fata de ceva timp, ne-am cunoscut pe discord si as vrea sa creez un cuplu cu ea.
Am incercat sa-i spun in fata te iubesc, am reusit mi-a spus ca si ea dar cand am deschis subiectul de relatie a incercat sa-mi spuna cat mai frumos ca nu poate ca recent s-a despartit de alta persoana.
Ce parere aveti? Sa mai continui poate iese ceva sau sa o las asa?

15 răspunsuri:
| UnNumeMișto a răspuns:

Ar trebui să o mai aștepți să treacă peste...

| Marius22222222222 a răspuns:

Daca ti-a spus ca si ea e de bine. Exact ca intr-o melodie "da-i timp timpului"

| AlexBananas explică (pentru Marius22222222222):

Mersi de raspuns dar eu nu am rabdare laughing ma uit de 2 ore la toate pozele si toate chestiile posibile pe care le am si la conversatii sa analizez sa retraiesc tot

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Continua atat cat consideri tu.

| MarianWLF a răspuns:

Nu o grabi, daca fortezi nu iese nimic bun.

| minrest a răspuns:

Salut, Alex! Daca nu voia o relatie cu tine, nu avea de ce sa iti spuna ca te iubeste. DAR. E prea repede, in aceeasi discutie sa ii spui fetei ca o placi, sau ma rog, ca o iubesti, SI sa propui relatie; fetele nu pot avansa asa de repede in relatie, nu au cum. De acum in colo, strategia sunt activitatile comune; de invitat inca nu e deschis nicaieri, de plimbat e cam devreme, tu incearca, macar online deocamdata, si cat mai repede o inviti in oras, cred ca in iunie deja ai unde. Mult succes!

| anamaria82726 a răspuns:

Momentan arata-i ca o intelegi. Nu ti-a spus ca nu te place sau ceva de genul. Doar ca nu poate avea o relatie chiar acum cu tine. Daca chiar este asa cum zici si o iubesti, da-i timp. Si in acest timp fii langa ea. Fiindca are nevoie de prieteni in aceasta perioada. Nu trebuie sa grabesti lucrurile. Daca este sa fie, va fi.
Si oricum chiar daca nu ar vrea sa fie cu tine, trebuie sa ii respecti decizia. Deci da, continua sa ii fii alaturi si poate cine stie, va iesi ceva pe viitor.

| mihai69 a răspuns:

Nu am de unde să știu cum să vrăjești o persoană pe care nu o cunosc; totul depinde doar de tine, dar și de disponibilitatea ei de a accepta o relație cu tine.
Cât despre „iubire" doar prin mesaje scrise... e cam mult spus. Asta apare și crește abia după ce vă vedeți și petreceți timp față în față.

| SilentRain a răspuns:

Relațiile online nu ies întotdeauna bine, sa nu ai așteptări prea mari
Dacă a zis ca nu poate, cred ca nu ar trebui sa îți bați capul '

| RAY a răspuns:

Astea sunt copilari părerea mea nu sunt cv matur, cum adica sa formezi un cuplu pe discord si ca cica o iubesti, vezi de o fata din orasul tau nu discord, nu net, real

| AlexBananas explică (pentru RAY):

E mai usor sa ti gasesti o relatie pe net decat in viata reala, mai usor sa o spui mai usor tot

| RAY a răspuns (pentru AlexBananas):

Si ce rost are?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu cred ca vrea sa fie cu tine. Faptul ca ti-a spus ca si ea te iubeste, nu inseamna nimic. Cel mai probabil ai luat-o prin surprindere, nu a vrut sa te raneasca si ti-a raspuns astfel dar nesimtind nimic.

| cristimihailov a răspuns:

Dar. o iubesti?

Nu ai putea incepe cu ceva mai lejer asa, ca antreul?
Gen esti simpatica, esti vesela, razi frumos, etc?

Fa-o sa se simta iar bine in pielea ei. Dragostea vine dupa.

Aa. si important. sa fie fata in fata, real.

| marcelinogolden a răspuns:

Frate, regula numarul unu : nu țio dai cu zdrențe. regula numărul doi : nu țio arzi cu zdrențe. și regula numărul 3 : vezi 1 și 2.