| CloseToYou a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu.

Acum vreo 2 saptamani am intalnit intamplator un baiat cu 5 ani mai mare decat mine (eu 16, el 21).Ne-am intalnit de cateva ori, am vorbit pe mess, si am acceptat sa-i fiu prietena. Aseara am avut o intalnire putin mai ciudata, a fost vina mea recunosc, am facut pe suparata ca un copil prost. Dar am ajuns acasa, am vorbit si ne-am impacat. Dar, apoi a inceput sa vorbeasca despre sex. Cu toate ca, i-am spus de la bun inceput ca nu sunt pregatita pentru asa ceva. I-am zis ca inteleg ca el e mai mare si l-am intrebat daca poate sa-mi respecte decizia de a astepta persoana si momentul potrivit. A zis da. Si acum a deschis din nou subiectul. M-am despartit de el fiindca practic mi-a spus ca vrea sa facem sex. Sunt constienta ca sexul e absolut normal intr-o relatie, dar doar cand ajungi la un anumit nivel al acelei relatii. N-a comentat prea mult, si chiar ma doare faptul ca ne-am despartit. Am inceput sa tin la el, chiar daca il cunosc de atat de putin timp.

Acum, ce ar trebui sa fac? Am luat decizia corecta? Voi ce parere aveti de subiectul acesta? Merci mult, pupici

Răspuns Câştigător
| Laurentiu_4547 a răspuns:

Lasa mai bine asa ca te-ai despartit de el înseamna ce el nu te iubea vroia doar sex și numai sex mai bine te desparți tu de el dacat sa își bată el joc de tine bravo ție ai timp sa iți faci alt iubit care sa te merita. Mult succes.

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

El a fost de acord cu tine ca e in regula si intelege.

Apoi a profitat de prima greseala ta si foarte binevoitor ti -a dat sansa de a te revansa : sex.

E un idiot.

Foarte bine ca l-ai parasit.

Sexul este nemaipomenit pentru sanatatea unei relatii. Dar numai cand se intampla sa fie consimtamantul ambilor parteneri. Daca unul nu se simte pregatit, ideea de sex imbolnaveste relatia.

Te cred ca ai inceput sa tii la el. Era un tip oarecum mai matur, stia ce inseamna o relatie probabil.

Doar ca nu putea sa fie pe aceeasi lungime de unda cu tine. La nivel emotional. Trecuse un pic prin viata incat sa fie mai nepasator la ce simti tu.

Ai luat decizia corecta.

Te felicit!

| mona a răspuns:

Da,ai fost fata desteapta si ai procedat corect

| Tmcn a răspuns:

Bravo ţie că ai ştiut să îţi impui punctul de vedere şi să spui nu. Eşti conştientă că nu eşti pregătită şi nu ai nici vârsta potrivită pentru aşa ceva. Nu eşti obligată să faci ce vrea el şi ar trebui să înveţe să-ţi respecte decizia.

Răspuns utilizator avertizat
| Bubu4 a răspuns:

Ai luat o decizie foarte buna, pana la un anumit punct barbatii incearca sa prinda cat mai multi "pesti", e bine ca nu ai cazut in plasa. Era pacat de tine, dar mai bine fara el pentru ca oricum dupa ce ii dadeai ce isi dorea tot pleca. Un adevarat barbat asteapta pana cand ii cere fata asta, nu o preseaza, la urma urmei este strict decizia ei ..Vei gasi baiatul potrivit, succes :*

| Oana0303 a răspuns:

E corecta decizia ta. Din punctul meu de vedere big grin