| Mell1321 a întrebat:

Saptamana trecuta v-am spus de tipul respectiv cu care vorbesc si nu stiu deocamdata ce este intre noi. Ok, am discutat cu el despre chestia asta i-am spus ca eu de 3 ani nu m-am mai indragostit pentru ca mi-am impus chestia asta si am reusit si de aia nu stiu ce simt pentru el, poate ca ii spun ca il iubesc din obisnuinta sau poate chiar il iubesc, dar nu sunt sigura pe mine.I-am spus ca nu vreau sa fac oficiala relatia pentru ca imi e frica ca o sa se intoarca la fosta lui prietena si nu mai vreau sa trec prin asa ceva si ca el ar fi barbatul cu care imi vad un viitor si mi-as petrece viata. A spus ca nu vrea o relatie acum (si eu sunt de acord ca nu a trecut mult timp de cand s-a despartit de prietena sa) si amandoi vrem sa ne distram, si iar mi-a spus ca ii place ca eu sunt la cluj si el la BM ca putem sa ne facem de cap ( fara inselat, ne referim doar la prieteni si iesiri) si a zis ca daca nu e pregatit pentru o relatie cu mine care ma cunoaste atunci nici cu alta pe care ar cunoaste-o acum nu ar fi.Toate bune si frumoase, dar parca si-a schimbat comportamentul(nu prea mi-a mai spus ca ma iubeste) de cand am vorbit chestile astea si el a spus ca mi se pare, insa aseara l-am sunat ca el are abonamentul inchis si era pe invisible si eu eram online si nu a intrat pe mine dar nu mi-a raspuns nici la telefon. Eu nu il sun asa de des cum ma suna el pe mine cand ii era activ abonamentu si cand vad ca nu imi raspunde ma enervez si incerc sa ma abtin sa nu il sun dar nu pot.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| MAndreea97 a răspuns:

Si eu trec printr-o situatie similara. si e naspa sentimentul si te inteleg, dupa parerea mea ar trebui sa il lasi putin. adica sa nu ii scrii sa il lasi in pace si daca chiar tine la tine te va cauta :* sper ca te-am ajutat big hug

| Mell1321 explică (pentru MAndreea97):

A pai nu stiu poate ca l-am pus pe ganduri cu discutia pe care am avut-o pentru ca imi place sa spun lucrurile in fata si am spus ce am simtit...in seara asta merge la o nunta la o colega de a lui cu alta colega big grin, tipa vroia sa il combine si el mi-a spus. Si acu 3 saptamani l-a sunat colega cu care merge la nunta si asa la vrajeala l-a intrebat daca o iubeste, ei nu se cunosc foarte bine si el a spus ca a vrut sa ma sune pe mine si sa imi spuna mie ca ma iubeste ( chiar m-a sunat aveam pe dimineata 3 apeluri si 4 mesaje de la el), si a spus ca nu vrea sa se combine cu aia, eu i-am zis sa faca ce vrea big grin. Poate ca sunt prea indiferenta dar asta am invatat si indiferenta m-a facut sa trec peste multe happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

chiar daca nu ar fi pregatit pentru o relatie poate inima i spune altceva si e c am derutat pentru ca nu stie ce vrea inca, mai lasa i putin timp sa si revina

| Mell1321 explică (pentru mona):

Pai eu il las, nu l-am fortat sau nu am fortat "relatia"pentru ca sunt constienta ca nu e un moment bun pentru o relatie mai ales intre noi care nu demult el a iesit dintr-o relatie de 5 ani si eu din una de 2. Dar vorbim la telefon doar ca nu despre noi, despre cu totul altceva. In fine...deja ma comport ca o fetita de 13 ani indragostita si disperata ca de ce nu imi raspunde la telefon, care chestii de astea pe mine nu ma deranjau x(, nu-mi place cum am ajunslaughing. Eram foarte indiferenta pana acum, adica si acum sunt dar nu ca inainte.

| Mell1321 explică:

Mda...am vorbit mai devreme cu el si mi-a spus ca dormea aseara, daca il cred nu stiu, in fine nu mai conteaza, da ma bucur ca si-a dat seama de ceva.L-am sunat azi pe la ora 12 nu mi-a raspuns pentru ca e la servici si uneori nu poate sa imi raspunda, si mai devreme pe la ora 14 l-am sunat si mi-a raspuns si zice "nu prea pot nici acum sa vorbesc insa am zis ca totusi iti raspund ca daca nu iti raspundeam nici acum nu ma mai sunai veci" laughing si i-am zis ca avea dreptate ca nici nu il mai sunam laughing