| Denisa a întrebat:

Saluthappy Vorbesc cu un coleg de 5 luni pe internet, la telefon, ne iubim in "secret". Eu nu sunt din oras si fac naveta asa ca nu am putut sa ne intalnim de multe ori, iar la scoala ne comportam normal pentru ca nu vrem ca, colegii sa afle ca ne placem. Imi spune mereu ca ma iubeste, ca ma adora, ma alinta...in fine:X e dulce. Peste 2 saptamani mergem in excursie 5 zile si tot face aluzia ca ce frumos va fi, ca vom fi impreuna, ca abia asteapta sa ma sarute. Toate bine si frumoase, dar cand vine vorba de sex si ii zic ca vreau ca pana la 18 ani sa fiu virgina( am 17) stramba din nas. Imi spune des ca ma iubeste, dar acum ca a venit vorba de sex parca imi vine sa cred ca se da la mine doar pentru ca stie ca sunt virgina si ca tin la el, si poate crede ca o sa o fac cu el. Voi ce credeti? PS: tot imi zice ca spera ca vom putea sta in aceeasi camera( un baiat va trebui sa stea cu 2 fete, adica eu si o colega)

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Orice baiat isi doreste sa aiba relatii sexuale. Daca tu nu doresti asta va trebui sa iti respecte decizia. Daca nu o face inseamna ca nu te iubeste indeajuns. Nu e neaparat vorba ca vrea doar sex de la tine. Asta poti sti tu mai bine. Important e sa vezi ce face in perioada urmatoare daca tu ii explici ca nu vrei sa faci sex inca. E normal ca orice baiat se gandeste la acest lucru, e parte din relatie.

| Denisa explică:

Am uitat sa va spun ca...aseara vorbind ii ziceam de o colega ca se va f**te pe rupte in excursie si nu stiu cum poate o fata sa isi bata joc in asa hai de corpul ei...la care el imi zice: asa au zis multe. Chiar nu stiu ce sa credhappy ma voi lamuri in excursiehappy

| emilia21 a răspuns:

Nu te lasa condusa de gandul ca el vrea, ca daca stam sa ne gandim toti baietii vor acelasi lucru, pana la urma! asa ca gandeste-te de doua ori pana sa faci lucrul asta, dar eu zic ca el nu prea te merita, asa dupa cum povestesti, daca te-ar iubi, te-ar lasa sa te decizi tu, nu sa strambe nasul, nu e frumos din partea lui! varsta cea mai potrivita la noi fetele, incepe de la 18, de atunci gandesti mai bine, vezi lucrurile mai clar. El poate cumva sa te determine sa faci acest lucru, si pe urma sa te lase, ai grija ca multe fete patesc asa, si sa ai grija cu inca un lucru, si anume protejara, care este cel mai important lucru, chiar daca este prima experienta. tu decizi dar gandeste-te bine.

| myrazvy a răspuns:

Daca tu nu te simti pregatita pentru a face sex, nu faci, cu riscul ca el sa se supere si sa va certati, daca te iubeste asa mult se va intoarce la tine sau chiar nu va veti desparti deloc. Petrecere frumoasa

| cosima11 a răspuns:

Exact fix`u asta l`am avut si eu. sa ma tin pana la 18 ani si am reusit. tongue daca u asa simti asa faci. si fi sigura ca daca te iubeste mai poate astepta ca nu se termina lumea happy

| 20girl a răspuns:

Denise, gandeste-te bine ce faci!
La 17 ani inca mai ai de copilarit, bine faci ca mai astepti! Foarte bine, bravo. In schimb despre prietenul tau nu stiu ce sa zic... de ce sa strambe din nas, ok nu vrei gata, sa te astepte daca zice ca te iubeste asa mult. Ia mai lasa-l sa fiarba, nu poate primi tot ce vrea asa doar pocnind din degete, mai ales ca face si figurihappy Stai linistita, baieti sunt care sa mai aprecieze o fata virgina. Si eu sunt si am 19 ani. Nu ma dau asa in vant sa o fac, pentru ca vad cam cum sunt baietii in zilele noastre si vad unele prietene cum sufera pe urma dupa ce o fac. Ai grija! Si in plus de ce nu ar zice celorlalti ca va placeti daca zice ca te iubeste asa! Fii precauta.
Bafta!:*:*:*

| dorincosti a răspuns:

Si zici ca nu te-a sarutat in 5 luni,laughing, si se gandeste la sexlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu inteleg de ce te feresti. Iubirea e ceva frumos...adica,da,de acord ca trebuie sa fim oarecum discreti, dar sa te feresti, ce rost are? In fine, cat despre chestia cu sexu...trebuie sa vb cu el. Daca nu te simti pregatita, vorbeste cu el, daca te iubeste va intelege. happy Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da deci, ia-l de mana duceti-va intr'o tufa luati un balon puneil pe penis si jaja

| b3bitza a răspuns:

Draga mea eu cred ca daca te iubeste cu adevarat o sa te astepte si 2 ani daca tine la u cu adevarat ca nu o sa pateasca nimic daca mai ast si el si sa nu te lasi sa o faci cu el ca multi baieti dup ce ati facut-o a 3 a zi sau a 2 a te lasa