| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc zilnic cu o fata pe mess ( Y! M apeluri, chat ), mie imi place de ea dar nu stiu daca si ei de mine, si imi este rusine sa o intreb, deoarece cred ca va rade de mine, si le va spune prietenelor ei. Nu am mai avut o prietena pana acum. O cunosc pe fata sta in oras cu mine suntem de acceasi varsta.

Răspuns Câştigător
| irina20 a răspuns:

Daca o placi pe fata asta, lasa rusinea, teama, timiditatea la o parte si spune-i!
E foarte posibil ca si ea sa te placa si sa astepte primul pas de la tine! Grabaste-te ca sa nu ti-o ia altul inainte! Si fii sigur ca le v-a spune prietenelor ei, dar nu in sensul sa rada de tine, in sensul ca se simte flatata.
Bafta!

7 răspunsuri:
| AlndChocolate a răspuns:

Salut!
Lasa rusinea de o parte.Iti inteleeg frustrarea. Daca chiar iti place de ea gadeste-te ca iti va fi mai bine daca ii vei impartasi sentimentele, dar asteapta-te la orice[ceva negativ sau pozitiv]
Eu zic sa incerci poate ai noroc!
Bafta multa! :*

Răspuns utilizator avertizat
| linutza a răspuns:

Esti culmea ma. daca nu-eu poti spune in net ...esti extra super mega (fraier) nu te supara dar esti ft timid
. boon nu poti intre 2 perechi de ochi intri in Y/M. o iei si-eu spui (mai fata te plac)asta e nu moare nimeni de la asta pa BAFTA! pupici

| maduts a răspuns:

Intiv`o la un suc si acolo ii ceri sa fie prietena ta. daca te ia la misto sau nu vrea ii spui frumos la revedere si gata. succes
apropos cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

PS : radem zilnic, ea este putin cam timida

| Anna_5757 a răspuns:

Daca nu te simti pregatit sai ii spui ce simti, poti incerca prin gesturi sa ii arati ca tii la ea, sa ii dai de intzeles ca o placi, urmareste-i reactzia, si incerca sa iti dai seama ce simte pentru tine. apoi daca vei vedea ca lucrurile decurg normal si nu fuge de tine, ii poti spune in fata ca o placi ( poate iti va fi mai usor asa) multa bafta!

| Anna_5757 a răspuns:

Daca nu te simti pregatit sai ii spui ce simtzi, poti incerca prin gesturi sa ii aratzi ca tii la ea,sa ii dai de intzeles ca o placi, urmareste-i reactzia, si incerca sa iti dai seama ce simte pentru tine.apoi daca vei vedea ca lucrurile decurg normal si nu fuge de tine, ii poti spune in fata ca o placi ( poate iti va fi mai usor asa) multa bafta!