| catalin2098 a întrebat:

vreau sa imi fac lipeala cu o fata si vreau sa incep cu a vorbi cu ea pe facebook. vreau ca in conversatie sa ii scriu diferite dume asa incat sa isi dea seama ca imi place de ea.dau funda celor care imi arata cele mai bune dume pentru asta.

4 răspunsuri:
| marlanuu a răspuns:

Scrie-le singur, nu mai intrebat pe altii! cuceresti tu fata sau o cucerim noi?

| Auslesse a răspuns:

Ai putea sa faci cateva glume pe tema asta! dar glumele astea le poti face,DOAR daca intra-devar vrei sa fii impreuna cu fata respectiva! adica,decat sa faci glumele alea doar de dragul de a le face, mai bine renunta la idee pentru ca, altfel, o vei face sa sufere si ii vei da sperante degeaba! deci, gandeste-te bine!happy

| Rooobi a răspuns:

Pai incearca sa fii tu. Adica sa porti o conversatie normala, vorbesti cu ea si pana la urma ii zici ca ai vrea sa te intalnesti la un suc cu ea...

| xxAnonimGirlx a răspuns:

Dume?
Ai putea incepe prin a avea o conversatie serioasa in care sa iti exprimi sentimentele fata de ea. Daca incepi sa glumesti de la inceput, va crede ca iei totul in gluma...sau ca totul este doar o gluma.
Cred ca ar trebui sa ii spui clar ceea ce simti, si vei vedea daca si ea simte acelasi lucru.
Hei, pana la urma asta este doar parerea mea.
Acum depinde si de tine.