| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani. Vreau sa vorbesc cu o fata pe FB care ma cam atrage.Suntem la aceeasi scoala.Nici nu ne-am vorbit vreodata unul altuia.Ar fi cam ciudat sa ma duc la ea intr-o pauza si sa incep sa vorbesc cu ea.M-am gandit sa incep sa vorbesc cu ea pe facebook si dupa aia face to face.Dar nu stiu ce sa ii mai scriu dupa hei si ce faci. Spuneti-mi voi ce as putea vorbi cu ea.Ce sa vorbesc cu ea?

O sa fie prima conversatie deci nu spuneti subiecte mai avansate.

M-am mai gandit astfel:Sa o salut pe FB si s- o intreb ce face. Apoi dupa ce imi raspunde si ma intreaba si ea pe mine sa o intreb cum a fost astazi si daca ar vrea sa fim prieteni(in sens de amici la inceput) si daca ar vrea sa ne cunoastem mai bine.Dar apoi mi-am dat seama ca as parea prea disperat laughing
Sfac asa?

2 răspunsuri:
| sophieLY a răspuns:

Hey!
Dupa "salut. ce faci?", poti sa o intrebi despre ce ii place/nu ii place (filme, muzica, sport, emisiuni, scoala, prieteni, chiar si mancare). Imi plac baietii care se panicheaza si sunt asa de timizi. Calmeaza-te, si vorbeste cu ea ca nu te musca.
Bafta!

| soricelulRulz a răspuns:

N-ai parea disperat, e k cum ai gandit, dar poti sa ii zici altfel, mai subtil ceva gen 'stii. te-am vazut prin scoala si imi pareai destul de draguta si as vrea sa te cunosc daca nu te deranjaza desigur"
mic sfat: sa ai incredere in tine, sa nu bati niciodata in retragere daca zici ceva prostesc isi va da seama si isi va face alta parere
Baftawinking