| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani. Vreau sa vorbesc cu o fata pe FB care ma cam atrage.Suntem la aceeasi scoala.Nici nu ne-am vorbit vreodata unul altuia.Ar fi cam ciudat sa ma duc la ea intr-o pauza si sa incep sa vorbesc cu ea.M-am gandit sa incep sa vorbesc cu ea pe facebook si dupa aia face to face.Dar nu stiu ce sa ii mai scriu dupa hei si ce faci. Spuneti-mi voi ce as putea vorbi cu ea.Ce sa vorbesc cu ea?

O sa fie prima conversatie deci nu spuneti subiecte mai avansate.

M-am mai gandit astfel:Sa o salut pe FB si s- o intreb ce face. Apoi dupa ce imi raspunde si ma intreaba si ea pe mine sa o intreb cum a fost astazi si daca ar vrea sa fim prieteni(in sens de amici la inceput) si daca ar vrea sa ne cunoastem mai bine.Dar apoi mi-am dat seama ca as parea prea disperat

Sa fac asa?

2 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Nu-i spune din prima sa fiti prieteni sau amici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai o intrebi ce face apoi o intrebi ce clasa e si dezvolti subiectul scoala, ii spui ca esti la profilul ala pentru ca iti plac nu stiu ce materii, pe urma sa o intrebi despre ea ce face-n timpul liber, ce muzica asculta etc ca ai vrea sa o cunosti mai bine pentru ca iti e simpatica.
Nu prea ma pricep eu la fete dar sper sa fie de ajutor.