| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu un sfat. Sunt cu o fata de 2 luni si vreau sa fac sex cu ea (este virgina). Desi nu i-am spus-o direct si am fost subtil am intelesc ca ea inca nu vrea. Mentionez ca eu tin la ea dar nu la fel de mult ca la inceput. Deci ce ma sfatuiti sa fac : sa raman cu ea (chiar daca s-ar putea sa mai astept inca pe atat sa accepte si ea) sau so o parasesc si sa imi caut o alta fata. Va rog seriozitate si va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BlackOldSun a răspuns:

Asteapta baiete! WTF? asteapta ca poate nu o face cu tine o face cu altul! o fata nu e cu tine cu adevarat pana nu a-ti facut sex! asta e calea de comunicare la cel mai intim nivel intre o fata si un baiat! ce vrei sa o astepti pana e buna de maritat nu traiesti vesnic sa stii!

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O astepti cat simti tu ca merita. Oricum, trebuie sa stii ca este foarte urat ce ai facut tu. De-abia o cunosti, nici nu ati ajuns la sarutari pasionale si e agresiv sa te gandesti la sex. Intr-o relatie normala trebuie sa treaca cam un an macar pana se instaleaza intimitatea necesara sa se discute despre inceperea vietii sexuale. E cam rusinos ca nu esti capabil sa ai rabdare, incearca sa te maturizezi un pic, sa nu te mai comporti atat de copilaresc.

| smookie2 a răspuns (pentru Brigaela):

Sincer mi se pare o chestie stupida sa spui ca : "trebuie sa treaca cam un an macar pana se instaleaza intimitatea necesara sa se discute despre inceperea vietii sexuale." pentru ca atunci cand se intampla se intampla fara constrangerea unei anumite perioade de timp (1 an). Intr-adevar faptul ca este virgina ii acorda poate o doza de credibilitate vizavi de "perioada de pregatire" insa tot nu mi se pare normal sa astepti ACEL moment cand vei fi pregatita pentru ca, consider (scuzati cacofania dar nu imi vine alt cuvant in minte) ca acel moment nu vine si te trage de maneca!

| Brigaela a răspuns (pentru smookie2):

Nu e deloc stupid, este trait pe propria mea piele si auzit de la zeci si zeci de femei. Nu e o constrangere, e un reper. Practic daca pui un cozonac in cuptor, stii ca se coace in cam 45 de minute. Asta nu inseamna ca nu il mai poti lasa 10 minute daca nu e suficient copt. Dar stii un reper, nici nu verifici daca e copt dupa 15 minute, nici nu pleci doua ore la cumparaturi lasandu-l in cuptor.

| DeeaMarry a răspuns:

Dupa o virgina se asteapta si ani, nu doar "inca pe atat", adica 4 luni. Trebuie sa ai foarte multa rabdare cu ea. Cum tu spui ca nu mai ti la ea ca la inceput, e evident ca nu o sa a rabdarea necesara. Mai bine desparte-te de ea.

| BubblesDoubleS a răspuns:

Lol straight face. Frate daca o iubesti stai cu ea si accepta pana e pregatita, chiar de-o fi sa astepti. Veti gasi activitati sa faceti impreuna sau iesiti la film, discutati. Se poate si altceva in afara de sex.
Ar si stupid sa va despartiti doar pentru ca ea nu e de accord cu asta acum. Nu o obliga sa faca asta si nici nu o presa. Daca o presezi posibil sa accepte doar de dragul tau si iti va zice ca e bine insa de fapt nu e asa. Pe scurt daca o vei presa sa faca asta acum cand nu vrea, posibil sa regrete mai tarziu.
Sa fie de bine!

| soriinaa a răspuns:

In primul rand alegi daca sa ramai cu ea sau nu, pe motiv ca o mai iubesti sau nu. In nici un caz pe motiv ca te culci cu ea sau nu. Deci daca in nici un caz nu e vorba de iubire, las-o pentru ca o vei face sa sufere mai tarziu. Daca tu iti doresti sex, cauta in alta parte. Atunci cand iubesti pe cineva, nu te mai gandesti cat trebuie sa astepti pana cand ea va fi de acord sa faceti DRAGOSTE, nu sex, ci astepti pana cand se simte ea pregatita, si te multumesti cu iubirea ei, iti e de ajuns. In cazul tau, nu prea cred ca e vorba de asta. Deci, iti mai zic odata, daca nu o mai iubesti, macar nu o face sa sufere. Baftaa;*

| мızυκı a răspuns:

Ăsta-i genul de băiat pe care-l urăsc cel mai mult, vrea numai sex, sex, sex. Dacă fata refuză "hai s-o părăsesc„.

Am două sfaturi:
1. Împușcă-te (prima variantă)
2.Lasă fetele serioase și treci la parașute. (a doua variantă)

| smookie2 a răspuns (pentru мızυκı):

Te intreb pe tine "Crus" : Ce fac "fetele serioase"?
Nu fac sex?
Adica vrei sa imi spui ca o "fata serioasa" nu poate sa aiba o relatie cu un baiat in care sa o faca regulat?
"Fetele serioase" sunt cuplate cu baieti o perioada de timp in care nu fac sex, iar cand vine momentul o fac si dupa wave (pa-pa)?

| мızυκı a răspuns (pentru smookie2):

Fetele serioase cunosc un băiat foarte bine înainte să facă un pas de genul ăsta. Nu după 2 luni hop "Hai să-l ling pe ăla...așa că sunt "plictisită„ și vreau să mă joc cu unul. „
Un cuplu adevărat chiar și după ce o face rămâne împreună.
Dacă așa percepi tu viața, îmi pare rău de tine și de așa zisa "iubită„ a ta.

| smookie2 a răspuns (pentru мızυκı):

Asta incerc eu sa iti spun ca o relatie poate merge foarte bine inainte si dupa ce se face sex!

| мızυκı a răspuns (pentru smookie2):

Dar asta nu înseamnă că trebuie s-o forțezi dacă nu dorește. Și în niciun caz să te desparți de ea dacă nu se simte în stare de asta.
Dacă nu o mai iubești, las-o în pace. Dacă ai iubi-o, ai accepta-o cu toate deciziile ei și ai aștepta până ea s-ar simți în stare.

| smookie2 a răspuns (pentru мızυκı):

In niciun caz nu as forta-o. O sa ma despart de ea! (multumesc de ajutorul pe care mi l-ai dat)

| darkprincesskiss a răspuns:

Buna! De ce toti baieti sunt asa?! Lasa fata sa se simta pregatita pentru asta. Daca vrei sa faci asa ceva poti sa te duci la astfel de fete. Nu iti bate joc de fata ca ea poate tine la tine.

| smookie2 a răspuns (pentru darkprincesskiss):

Nu trebuie sa o iei asa :ca toti baietii sunt la fel...ca nu este chiar asa. Chestia cu "pregatitul" nu cred ca este ceva real. Adica consider ca nu vrea sa facem sex ca dupa sa nu ma piarda si de asta o lungeste dar eu la fel de bine pot sa ma despart de ea dupa prima partida de sex cum la fel de bine pot sa me despart de ea peste 2 ani in care o putem face regulat! Tie nu ti se pare normal?

| darkprincesskiss a răspuns (pentru smookie2):

Sincer dupa parerea mea o relatie nu mi se pare ca se bazeaza doar pe sex, se bazeaza si pe incredere si comunicare. Si cu chestia cu departitul este adevarata

| Walle1996 a răspuns:

Daca tii la fata atunci continua relatia cu ea..ar fii pacat sa te desparti de ea doar pentru ca nu e pregatita pentru sex...

| BlackStarAlex a răspuns:

O astepti daca o iubesti... Daca vrei neaparat sa faci sex antunci nu iti bate joc de fata aia, du-te si u la curve ca iti zic eu ca alea nu te fac sa astgepti cat timp ai bani.

| justme1696 a răspuns:

Daca ti la ea, atunci o astepti...dat fiind ca e virgina mai ai ceva de asteptat

| alinagirl a răspuns:

Daca o iubesti, clar o astepti!

| PitikutzaTha a răspuns:

Eu as zice sa ramai cu ia chiar daca ea nu vrea acum... chiar daca uh vreai poate ea crede ca acum nu este chera momentul potrivit si ca ar trebui sa treca ceva mai mult timp pana sa o faceti