| SnYcK3rS a întrebat:

Vreau sa va spun povestea mea si poate ma puteti ajuta voi, dar sper sa aveti rabdare sa cititi tot ( sunt baiat )

Am 18 ani, am trecut clasa a12a si nu am fost cu nicio fata pana acum. Anii de liceu sunt cei mai frumosi ani din viata unei persoane si sunt unici. In general fiecare perioada are lucrurile ei bune si mai putin bune. Dragostea in liceu e pura, adica sentimentele sunt altfel

Nu inteleg de ce toate fetele m-au refuzat, nu inteleg de ce nimeni nu vrea sa fie cu mine, arat ff bine, toata lumea imi zice asa. Sunt o fire foarte sociabila, ma inteleg foarte bine cu toata lumea.

Pe mine toate fetele m-au refuzat si evident ca tot eu am avut de suferit dupa ele, sufeream degeaba, imi placea de respectiva, vorbeam cu ea un timp, apoi ma loveam de acel " NU " si tot eu eram cel care pica prost si suferea.

Eu cred ca intre o fata si un baiat trebuie sa existe acea atractie fizica de moment, adica sa-ti placa ce vezi ( e frumos/frumoasa, arata ok etc ), asa e si la mine, daca nu e acea atractie fizica nu pot fi cu cineva indiferent cat de bine m-as intelege cu acea fata. Cu fetele cu care eu am vrut sa fiu, m-au refuzat, in rest au fost 2 fete care m'au placut, dar mie nu'mi placea de ele, e acea atractie fizica. Acum sa fim seriosi, ati putea fi cu cineva care nu va atrage sub nicio forma, care nu va regasiti cu acea persoana, care nu aveti nimic in comun? Eu cred ca raspunsul este nu

Am fost socat cand am vazut ca trecuse clasa a10a si tot singur am ramas si am zis " lasa ca o sa fie altfel in clasa a11a ", dar a trecut si clasa a11a si tot singur am ramas

Ce's aia ani de liceu fara o relatie, fara un iubit/ o iubita? Asta imi doresc, credeti'ma, am suferit enorm degeaba si inca sufar cand vad in jurul meu ca toti prietenii si persoanele cu care stau si umblu, sunt implicati in relatii, fiecare cu partile ei bune si rele

Si eu imi doresc ca in liceu sa fi avut iubite, sa iubesc, sa fiu iubit, sa cer voie la baie profesorilor doar ca sa ies pe hol sa stau cu iubita, stiti voi, chestii normale pentru orice licean, sa ma cert, sa ma impac, sa ma despart si iar sa ma impac, sa-mi bata inima cu acea intensitate, fluturasii in stomac, si sa sufar, dar cu motiv, nu asa cum sufar eu degeaba

Nu consider ca am cerut prea mult, am vrut chestii normale, chestii firesti, restul de ce sunt implicati in relatii si eu nu? Eu de ce nu pot? Se pare ca eu nu am acest drept ca in liceu sa ma bucur de chestiile astea

Mi-am pierdut speranta definitiv, sunt sigur ca o sa treaca si clasa a12a, o sa termin liceu si tot asa o sa raman si nu vreau sa-mi spuneti cum mi-a mai spus cineva " lasa ca gasesti la facultate ", nu frate, eu vreau acum, nu am cerut luna de pe cer sau o chestie imposibil de realizat, cum altii pot si au, asa vreau si eu

Sunt constient si este firesc ca in dragoste sa ai si esecuri, dar nu numai ca mine, numai esecuri

Ce am zis aici e fff serios si orice sfat e bine venit sad

22 răspunsuri:
| Bogdan1o a răspuns:

Nu trebuie sa iti pierzi speranta, trebuie sa ai incredere in tine...
sa speri in continuare, pana la urma vei gasi o fata care sa te placa, citeste despre arta seductiei big grin
te va ajuta, nu renunta, merita sa lupti...bafta big grin

| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Iti inteleg suferinta, eu trec in clasa a 10-a, si incepand de anul trecut pana in prezent sunt indragostita de un tip cu 5 ani mai mare, care nu imi acorda importanta, si am incercat toate modurile posibile prin care sa il cuceresc, dar in zadar, si iti dai seama, sufeream si eu in fiecare zi dupa el asa, pe degeaba.
In orice alt baiat il cautam numai pe el, erau foarte multi baieti care m-au lacut, si-ar fi dorit sa aiba o relatie cu mine dar nu am simtit eu nimic fata de ei, este aceea atractie fizica despre care ne vorbesti tu!
Prietenele mele, sunt mai toate fericite cu prieten s.a.m.d.
In fiecare zi ma intrebam, de ce trebuie sa fiu eu aceea persoana nefericita, care sa iubeasca pe cineva care nici nu vrea sa auda de mine, asta este viata, nu avem ce face, mie toata lumea imi spune ca este prea devreme sa imi fac griji, si sa il uit pe cel pe care il plac atat de mult, de parca ar fi atat de simplu!
Un an si ceva ma gandesc la el, si in acest an m-a refuzat de atatea ori...
Am crezut ca vreau sa mor, ca viata numai are niciun rost, dar cineva mi-a spus " In curand cei care suferim atat de mult dupa o persoana vom fii cele mai fericite persoane" si cum stii bine "Dupa rau vine bine"!
Din clasa a 9 eu eram poate singura care suferea din dragoste, pe degeaba desigur, dar totusi cu cat dragostea este mai mare la fel si suferinta!
Nu ceri multe, nici eu nu am vrut sa ma indragostesc dar trebuie sa ai rabdare, persoana potrivita apare cand te astepti mai putin!
Capul sus! Cine rade la urma rade mai bine!
Iisus a spus:"Fericiti vor fii cei care acum plang si tristi cei care rad"!

| neutrino a răspuns:

In cazul tau, tu esti singurul care trecuie sa descoperi cauza acestui fenomen curios. Trebuie sa fie undeva o hiba despre care nu doresti sa vorbesti sau pur si simplu nu acceti ideea ca ea exista.

| Lizzu a răspuns:

"Mi-am pierdut speranta definitiv, sunt sigur ca o sa treaca si clasa a12a, o sa termin liceu si tot asa o sa raman"

---Nu e adevarat deloc.Te contrazic happy
Nu ti s-a terminat viata si nici tineretea.

Si da, iti spun ca decat niciodata mai bine mai tarziu ...nu conteaza ca ai fost singur in liceu, a fost o experienta a vietii prin care ai trecut. Sunt sigura ca ai avut si ai prieteni.

Se termina liceul, si incepe o alta etapa a vietii, o sa vezi, frumoasa si ea. O vei trai la fel ca in liceu cu mici diferente.

--Iubirea apare cand nu te astepti. Nu dispera. Nu a fost sa fie, asa si? nu-i nimic, e timp destul, nu-ti imaginezi cat timp ai la dispozitie sa gasesti o fata cum iti place happy

Nu fii pesimist. Si nu te descuraja..nu esti singurul in situatia asta, dar nu moare nimeni din asta sa stii.

Nimic nu se intampla atunci cand ne dorim ci se intampla mai tarziu ...asta e din proprie experienta, asa e legea pentru unii din noi, sa se intample mai tarziu. As vrea sa ma crezi.
Invata sa astepti si sa nu fii nerabdator.
O sa apara multe ocazii in viata ta pe multe cai.

Relaxeaza-te si bucura-te de prieteni, fa ceea ce-ti place si te implineste cu adevarat si e de ajuns.
Tot ce trebuie sa vina la tine, va veni.
E un adevar.
Ai incredere in el.

happy

| SnYcK3rS explică (pentru Lizzu):

Nu intelegi

| Lizzu a răspuns (pentru SnYcK3rS):

Posibil, cu toate ca esti intr-o perioada a vietii cand crezi ca tot ti se cuvine.
Dar nu e mereu asa, mai trebuie sa si asteptam, sau sa incercam sa cunoastem pe cineva chiar daca nu ne atrage de prima data pentru ca in timp lucrurile se pot schimba.

| darriya a răspuns:

Vezi cum e? de ce le-ai refuzat pe fetele alea? de ce n-ai incercat sa le cunosti mai bine? atractia poate sa vina mai tarziu, nu e obligatoriu sa iubesti din prima zi.ce faci tu, aia primesti!

| SnYcK3rS explică (pentru darriya):

In primul rand cu mine au vrut sa fie 2 fete si le-am refuzat pur si simplu, n'au suferit pentru ca apoi le-am vazut cu altcineva

Daca as fi o fata care nu m'ar atrage sub nicio forma, cu care nu m'as intelege cu care nu as avea nimic in comun, as considera k mi'as bate joc de ea si de sentimentele ei, mai bine lasa fata sa caute pe altcnva care o merita, simplu

| LittleShyDevil a răspuns:

In primul rand: Buna ziua! happy
Ok, mai intai sa imi revin din mica ta poveste, sincer nu ma asteptam ca un baiat sa gandeasca asa, daca ar stii acele fete ce au pierdut sigur s-ar intoarce la tine. Bun, asta este parerea mea despre tine pana acum. Dupa cum ai zis esti ok(sa tinem cont ca eu nu te vad, dar ma "atrage" forma ta de a scrie), crezi ca aspectul fizic conteaza, hmm sunt de acord. Efectiv nu poti sa iesi pe straga cu Godzilla chiar daca te intelegi bine cu ea, sa fim sinceri suntem la varsta la care inca conteaza foarte mult aspectul fizic. Apropo cred ca suntem de aceeasi varsta. laughing Asa continuam, cred ca te-ai saturat sa auzi "Lasa ai timp sau va aparea ea cand nu te astepti sau etc, etc. Te cred, iti este greu, frate am o varsta vreau prietena este normal, nah, vine Bac-ul, dar asta nu inseaman ca vei fi asa de "orbit" de iubire incat nu vei invata. Nu? Eu asa cred. Revenim.big grin laughing "Orice sfat este bine venit", da cred si eu, dar stii noi putem sa iti dam N sfaturi, dar daca tu nu faci ceva nu mai are rost. Poate ma intelegi, poate nu.Pai, sa vedem, daca vrei iubire si sa fi iubit si sa iubesti incearca sa cauti, "domnule" nu am reusit anul asta, ziua asta, luna asta si te gandesti oare am ceva? Nu ai nimic. laughing Iti zic eu, care nu te stiu, dar asta cred eu...Bun, toti zic frate am trecut prin ce ai trecut tu( daaahh sigurr) poate au trecut, nu zic nu, dar nu pot sa simta la fel ca tine asta este clar. Daca ai inteles ceva pana acum ar fi bine, dar nu cred. laughing Sincera mea parere, ( o persoana care nu te stie) este ca ai un suflet bun, poate cum ai zis arati bine, uiteee aici poate ar fi asa zisa "problema" sa o zicem asa, fetele gandesc ceva de genul( Daca respectivul arata bine, sigur va insela sau sigur are o gramada de fete langa el sau nu cred ca vorbeste serios CA pretextul este arati bine sau "f f bine" cum ai zis). Nu stiu cum te comporti in compania unor fete, dar vorbeste, analizeaza fiecare fata in parte, fa tu primul pas daca este nevoie, dar, DAR, nu te lasa inselat de acea frumusete sau atractie, nu de alta, dar nu vreau sa suferi din nou. happy Priveste, analizeaza, dezbate in mintea si in inima ta, frate asta este pentru mine. Crezi ca daca stai si cauti sfatul nostru(De cica cunoscatori) te va ajuta cu ceva? Fata nu va veni prin magie as vrea si eu asa, ahhlaughing) Dupa cum am zis sunt de aceeasi varsta cu tine, poate, am aceleasi vise, dar de ce sa ramana numai vise? Nu? tongue Ok. laughing Sfatul meu este ca nu am un sfat, ironic nu? Cam asa, am vorbit jumate de pagina si nimic.laughing Multumesc ca ai citit. Poate ai inteles mica mea idee. Ti-as zice, bafta sau nu dispera sau ai rabdare sau etc. Dar nu zic, de ce? Pai, pai.Tot ziceai de esecuri, vorba aia "Un sut in fun* un pas inainte", ai suferit si inca vei suferii, poate, dar nu sta si astepta. Multumesc din nou! O zi buna si scuze pentru posibila neintelegere. happyAhaaaa si sa nu uit orice problema are o solutie, daca vrei sa o rezolvi incearca tu sigur, nu te baza pe altii, incearca sa rezolvi tu singur,( "cap" ai) mai ales daca vrei sa intelegi acea "problema". big grin

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Ooff. nu`ti pierde speranta, te rog, mi se rupe sufletul, uitee. sfatul meu FI TU INSUTII IN ORICE MOMENT AL ZILEI, adica NU INCERCA SA TE SCHIMBII, SA PARI MAI BED BOY, SAO MACHO DOAR SA TE PLACA FETELE, sunt fete in lumea asta, care astapta pe Fat Frumos al ei, si tu poti fii pentru una din acele fete, eu zic sa ai incredere in tine, sa iesi afara, sa te plimbi, prin multe locuri. sa fii deschis, sa cunosti oameni noi, si sa nu pui botul la orice c***a pe care o vezi pe strada, meriti o persoana buna, calda, linistita, cu care sa-ti petreci noptile nu facand sex, cii jucandu`va cu pernele, uitandu`va la un film romantic, ca asa. c***e sunt peste tot, si alea`ti mananca zilelee. oricum, in mare voiam sa zic : O sa-ti vina randul, si Dumnezeu nu uita pe nimeni, si iti va da dubluu, daca mai ai nevoie de sfaturii lasa`mi id pe privat, bafta multaa! :*

| Charice a răspuns:

Eu am impresia ca tu vrei prea mult si alegi doar fete care sunt prea pline de ele si nu te vor... alege o persoana care sa te placa asa cum esti iar tu sa simti acelasi lucru pentru ea nu trebuie sa fie zana scoli dar nici tocilara trebuie sa aiba un chip la fel de frumos ca si inima ei si de asteptat aseteapta cu cat astepti mai mult cu atat mai frumoasa va fi relatie pe care o sa o ai ok te :*

| teateutza a răspuns:

Sunt multe fate carora nu le pasa de sentiment doar de... bani... si de altele tu nu te grabi eu sunt fata si am iesit cu un baiat care s-a despartit de mine pentru ca am refuzat sa-l sarut fiindca nu eram sigura ca era el ceea ce eu as fi vrut si am suferit mult si acum el zambeste dar alta ca mine nu mai prinde. Asa si tu crede-ma nu esti mai rau ca ceilalti esti mult mai bun daca poti sa alegi si stii cum sa alegi. P.S. Daca o sale spui fetelor de pe aici in ce oras esti sunt sigura ca o sa ai cateva intalniri. (nu te uita la mine ca nu ma mai intereseaza nici un fel de relatie)

Răspuns utilizator avertizat
| CGF31 a răspuns:

Buna seara Pseudonimule.
In primul rand vreau sa iti spun ca citisem primele randuri si imi facusem o parere foarte proasta despre tine una de baiat cam fitos. Si pe parcurs mi-am schimbat pararea si mi-am dat seama ca ai si tu un of.
Hai sa te intreb ceva si o sa astept un raspuns din partea ta, esti fat frumos si iti doresti o printesa? Printesele dupa care te uiti tu iubesc mall-urile, plimbarile cu masini, week-end-uri in afara localitatii s.a.m.d. Iti permiti? Daca da, cu siguranta printesa nu sta pentru calitatile tale.
Acum sa nu crezi ca bat apropo sa fi cu fetele cu care nu ai nimic in comun, urate mai pe direct dar frumusetea trupeasca e trecatoare pe cand cea a sufletului este vesnica.
Ai vazut si tu, marul poate fi frumos exterior, dar interior sa fie stricat.
Si apropo, nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard.
Acum ca esti clasa a12-a preocuparile tale ar trebui sa fie altele, scoala, pregatirea pentru bacalaureat, medie pentru o facultate care ti-o doresti.
Sper ca ti-am deschis ochii in mica masura.
Multumesc ca ai citit mesajul meu.
O seara placuta!

| SnYcK3rS explică (pentru CGF31):

1) nu am cautat printese sau top modele, pur si simplu au fost unele fete simple care mi'au placut

2) si de ce preocuparile mele ar trebui sa fie numai bacu si facultatea? de ce altii pe langa astea mai au si o relatie? ei de ce, eu de ce nu?

| CGF31 a răspuns (pentru SnYcK3rS):

Nu te mai compara cu altii, tu esti tu si altii sunt altii.
Tu sti cat te-ai implica intr-o relatie si poate scazi la invatatura, ca dragostea sa nu te mai lase sa inveti.happy
Oricum nu iti pierde speranta, totul o sa fie bine.

| xyz12309 a răspuns:

Daca te incalzeste cu ceva eu sunt si mai "rau" decat tine, acum nu fa din asta o tragedie, nu spune oricarei taratoare prietena...

| Lifegreen a răspuns:

Gandeste pozitiv! esti tanar...nu e asta un esec mare si pana la urma se intampla cand te astepti mai putin...Bafta oricum! happy

| catalin_8409 a răspuns:

Nu privi chiar atat de naspa situatia ...gandeste altfel, ce e al tau e pus deoparte.ce vreau sa spun e ca o sa vina candva acel moment care sa iti dea o alta viziune a vietii. Doar o data in viata iubesti cu adevarat (ai grija atunci) Revin la realitate : viata e o tarfa!

| AndreiGSQ a răspuns:

Ceea ce spui tu aici cu "eu vreau acum" este o aberatie. Nu mi-o lua in nume de rau, dar este imposibil sa se intample ceva, acum, in acest moment, in aceasta zi/saptamana/an, doar pentru ca asa vrei tu.
Daca nimeni nu te-a vrut inseamna ca ai o problema, nu neaparat de natura fizica, poate ai o problema comunicativa...who knows...

| CrisaCriss a răspuns:

Hey!
sa stii ca depinde si cum te comporti cu fetele, cum discuti cu ele, adica daca esti sufocant, vorbesti non-stop cu ele nu e ok,, stiu ce zic, ele se vor plictisi si iti vor spune PA, trebuie sa fi putin indiferent si in legatura cu fetele de care ziceai ca te-au placut si pe care tu nu le placeai, eu zic ca ar fi trebuit sa le acorzi o sansa, macar sa incerci sa le cunosti, cine stie poate pana la urma vedeai ca va potriveati si puteati incepe o ralatie,,, acum nu stiu,,, daca nimic din ce am sps eu mai sus nu are legatura cu situatiile prin care treci nu stiu care ar putea fi problema... poate chiar nu era momentul ca sa zic asa pentru o relatie happy ce e al tau e pus de-o parte!winking