| Encore a întrebat:

Salut, vreau si eu sa stiu cum sa scap de crize laughing, adica ii fac crize prietenei mele des big grin, nu de gelozie, dar crize ma enervez repede si fac cam urat :-s, mersi :*

Răspuns Câştigător
| nimeni_8136 a răspuns:

Dragul meu. incarci pixu', tintesti umarul, fixezi si h.shot happy
problema e ca si rezolvata. sti k asa scapam de stres.
teoretic e o varianta buna | practic in nicni un caz
succes

10 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Ooopshee hee!
ce inseamna pentru tine "fac urat"? sper ca nu o lovesti, sau arunci-spargi?
Eu cred ca ea ar trebui sa te mai tempereze.DeCi, de acum incolo ia sa-i spuni "domnu` general" laughing

Shin
| Shin a răspuns:

Deci practic... esti crizat tongue Eu zic sa iti gasesti un mod prin care sa te eliberezi. Sau poti incerca sa respiri dintr-o punga tongue
Shin.

| Frogie a răspuns:

Encore...eu zic k trebuie sa fie un motiv pentru care esti asa nervos... daca ni l`ai spune poate te-am putea ajuta mai mult...eu zic sa te gandesti de 2 ori inainte de a`i spune un lucru...pentru k ai putea sa o ranesti cateodata ...si daca o iubesti.nu merita... tongue

| Encore explică:

Ma dar nu stau sa mai zic de ce fac crizele laughing, am zis doar ca fac dar unele motive nu le zic laughing tongue

| canarita a răspuns:

Ia calmante. fa sport...ma mir ca mai sta cu tine...

| rebeka_3345 a răspuns:

Parerea mea este ca atunci cand vrei sa iei o pastila intreabati intai medicul de familie si nu te lua prea mult dupa farmaciste....atunci cand vine vorba de sanatatea ta
si apropo si eu am aceeasi problema ca tine...

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Nu stiu km rezista... nu as sta k un crizat rolling on the floor

| urbanghost a răspuns:

Nu te mai enerva din orice... Incearca sa te gandesti la altceva cand iti vine sa faci crize...

| andreea8888 a răspuns:

Musca-ti limba si trage aer in piept, pe care sa il ti cam 20-30 de secunde in plamani!
In primele dati, vei avea o senzatie naspa si ciudata, dar dupa aceea, se va obisnui creierul tau sa se oxigeneze bine si sa ramana in aceea stare!
Nervii aduc riduri, stres si boli psihice!

Multa serenitate iti doresc!

Sabina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa era cineva pe care cunosc si sti ce a facut?! a mers la farmacie si i-a dat mediacmente pentru stres si jur ca nu se mai putea enerva. foarte serios iti spun ca e adevarat, sincer nu stiu cum le spunea la acele mediacmente da erau ok. eu zic ca problem aceasta trebuie rezolvata prin faptul sa stati voi doi mai mult de vorba, aceasta rezolva cel mai bine orice daca nu la un moment dat va gasi ea o alta persoana pe care o va considera ca o trateaza mai ok de cat tine si cum asa se intampla in orice relatie nou inceputa ai putea sa o pierzi foarte usor. Bafta la conversatie!