| PinkyVenus a întrebat:

Buna si mie si prietenei mele cele mai bune ne place accelas tip dar ea nu stie ca si mie imi place fiindca ea e genul ca se supara mai repede sau daca nu asa cand voi vorbi urat cu ea fiindca eu is ocupata si ea imi povesteste nu stiu ce tampenii si uneori chiar in ore ma enervez si o ignor si atunci se supara dar ii trece f usor si daca i-as spune atunci asta ar fi arma ei secreta cAND SE va SUPARA IAR, va zice tuturor ca imi place dar apoi isi va da seama ce greseala a facut si poate o voi ierta dar mereu vor aparea discuti despre acel tip si nu vreau sa-mi pierd prietena din cauza unui baiat doar ca imi place de el ce sa ma fac?

9 răspunsuri:
| MyFirstLove a răspuns:

Gandeste-te logic.
Daca ea va fi cu el tu te vei supara pe ea si nu o sa mai vorbiti, daca tu o sa fi cu el ea nu o sa mai vorbeasca cu tine, daca el va alege pe aman2 [la uni baieti chiar merge chestia laughing] va ve-ti supara aman2 cand aflati, iar daca nici una nu o sa fie cu el o sa-l iubiti in secret si el nici nu o sa stie de voi happy

| ndc a răspuns (pentru MyFirstLove):

Versiunea tl; dr: oricum ai lua-o, o sa mearga rau.

| MyFirstLove a răspuns (pentru ndc):

Vrei sa zici ca am luat-o de undea sau? [esti prea explicit/a]

| ndc a răspuns (pentru MyFirstLove):

Raspunsul tau spune, practic, ca orice ar face OP, tot iese in pierdere - nu e foarte incurajator, nu?

| MyFirstLove a răspuns (pentru ndc):

Da frate. Ce ai vrea acum sa-i zic bagate cu el si o sa ramai prietena si cu prietena ta si traiesti fericita toata viata?

| nesuferit a răspuns:

Propune-i o relatie in 3

| LoStEyEs a răspuns:

Spune-i ca si tie iti place acel baiatwinking si ziceti-i si baiatului respectivwinking propune-i sa aleagawinking partea rea e ca daca el o alege pe ea tu te vei supara iar daca el te alege pe tine ea sa va supara thinking thinking thinking
Da-i incolo de baietiwinking o sa vezi ca o sa mai fie o groaza pe urmele talewinking

| RoxyAngel a răspuns:

In primul rand ar trebui sa vorbesti cu prietena ta depre supararile astea stupide, dupa aceea sa te gandesti daca tipul merita sa-l placi si din cauza lui sa-ti pierzi cea mai buna prietena. Mai bine i-ai spune si ei depre baiatul acesta si ati incerca impreuna sa-l uitati.winking Mult Succes!

| loveplus a răspuns:

Simplu, cadeti amandoua de acord (asta numai daca sunteti prietene apropiate) si nu va cuplati nici una cu el, incercati sa-l uitati ca viata merge inainte si nu aveti nimic de castigat daca va bateti pentru un baiat care poate nu e ceea ce pare si decat sa pierdeti o prietenie mai bine o lasati balta. Baieti nu sunt? laughing