| Luci3 a întrebat:

Acum 9 zile am suferit o intindere inghinala extinsa pana in partea de jos a coapsei sutand intr-o mingie de football puternic fara incalzire prealabila; muschiul a "facut trosc" si nu ma mai puteam misca de durere, stand intins pe jos.In primele 3 zile simteam durerea fara sa fortez piciorul, apoi in zilele 4-6 ma durea doar daca ridicam picorul, saream, fugeam si schopatam putin.In ziua 7 puteam sa fac exercitii cu ajutrul piciorului cum ar venii fandarile sau alergarea usoara dar uneori simteam o durere puternica; nu puteam sa sprintez, durandu-ma foarte rau.Acum in ultimele zile pot sa fac cam tot cu picorul dar cu dureri:la alergare usoara nu simt nimic decat daca ma opresc brusc sau daca ma aplec, la alte exercitii gen sarituri simt o durere medie iar la sprint simt o durere medie care persista, alergand schiopatat.Am nevoie rapida de vindecarea intinderii inghinale si cer sfaturi UTILE si NU DIN AUZITE, as aprecia foarte mult experienta unui sportiv/fost sportiv/om care a avut probleme asemanatoare...

Răspuns Câştigător
| gigipana a răspuns:

Du-te la doctor, da cu bengay pe muschiul cu pricina si roaga-te sa nu ai riptura de muschi