| eubaiatulsexi a întrebat:

Simt o durere in zona apendicitei. Parca ma inteapa ceva acolo, durerea nu este insuportabila dar parca sunt balonat asa ma simt. Am jucat fotbal azi si nu ma puteam misca ca de obicei simteam ca "ma tine" ce va in zona aceea. Zic sa mai stau cateva zile, daca durerea nu dispare sa vizitez un medic. voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Porcusorul a răspuns:

Vezi cum stai cu mersul la baie. Probabil e constipatie cu sau fara colon iritabil.

| llg a răspuns:

Ai facut o intindere musculara cel mai probabil. Cel mai bine du-te chiar maine la medic. Sunt niste tehnici speciale de palpare pentru apendicita si scapi de o grija.