| Iliemariusadrian a întrebat:

Am 17 ani si ma intalnesc cu o problema destul de grava si frecventa la baieti/barbati.Am o relatie de 4 luni cu o fata de aceeasi varsta virgina. Si in scurta vreme zic eu ca va veni timpul sa "ne iubim". Problema e ca eu am mai fost cu o fata, m-am culcat cu ea dar nu m-a tinut mai mult de 2-3 min...si evident ca acum mi-e teama sa nu se intample aceeasi chestie mai ales ca e si virgina, iar pica nasol. Va rog dati-mi niste sfaturi utile medicamente, pastile orice incercate de voi cu rezultate pozitive.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand ca nu este deloc aproape momentul cand veti face dragoste. Relatia este de-abia la inceput, iar ea este foarte mica. Mai dureaza macar un an pana sa va ganditi la sex. Va fi bine si pentru ea (fara riscuri de cancer de col) si pentru tine, fiindca ejacularea precoce este mai putin frecventa intr-un cuplu sudat, care se cunoaste foarte bine si in care exista un grad inalt de intimitate. Dupa 4 luni nici nu va stiti bine si nici dragoste nu puteti face, doar sex si este normal ca riscul de a da rateuri este infinit mai mare.
Nu exista pastile eficiente, dar puteti folosi un prezervativ special (de tip Durex Performa) care este mai gros si impiedica ejacularea precoce. In plus, pana atunci, poti incerca sa faci exercitii in timpul amsturbarii. Adica sa te masturbezi in ritm obisnuit si normal (maxim 2-3 episoade pe saptamana) si sa faci in asa fel incat sa-ti controlezi ejaculare, adica atunci cand simti ca se apropie, sa te abtii si sa te intrerupi un pic. Daca faci exercitiile astea timp de 12 luni, sa zicem, vei reusi sa iti controlezi destul de bine reactiile. Dat fiind ca in timpul asta tu te vei amturiza si relatia va ajunge la punctul in care chiar puteti face dragoste, vei fi ferit de incidente neplacute.

2 răspunsuri:
| MadaPhuu a răspuns:

Pai cu un prezervativ ai putea rezolva.Nu trebui sa-ti fie frica si daca o iubesti si te iubeste cu adevarat nu vor mai conta aparentele si faptul ca va simtiti bine.

| Anonim1222 a răspuns:

Incerca cu lubrifiant funda?