| Masterx97 a întrebat:

Salutare,am 18 ani,si as vrea sa imi raspunda doar persoanele care ar putea sa ma ajute, fara mistouri etc.Am si eu urmatoarea problema,penisul imi intra in erectie foarte repede,si aici nu ma refer numai la sex,pur si simplu daca ma uit la o fata buna,sau ma gandesc la ceva ce imi place,sa numai zic de un film xxx pe net,imi intra imediat in erectie,ori daca sta o fata in bratele mele si imi place, bum! Se declanseaza.Si a doua problema,este ca nu prea rezist mult,si nici cand ma masturbez,si tind sa cred ca sufar de ejaculare precoce, am semne? Ce as putea sa iau sa ma tratez? Va rog sa ma ajutati

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este normal la varsta ta.Mai ales daca nici nu prea ai avut de a face cu fetele.Cand vei avea o viata sexuala regulata, sa zic asa, sa vezi ca se schimba treaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iei nimic sa te tratezi, la varsta ta urla hormonii in tine e normal

| SkyPilot a răspuns:

Partea cu erectia este absolut normala la varsta ta.
Pentru partea cu ejacularea precoce, nu poti sa iti faci o idee din masturbare. In primele luni de raporturi sexuale cu fetele ti se poate intampla sa termini rapid. Lucrul asta e normal, o speli, stai cateva minute si mai "dai o tura". Am citit recent o statistica in care se spunea ca durata medie a unui raport sexual este de 7 minute. Daca tii atata, esti absolut OK. Pe la varsta ta aveam o prietena care imi placea extraordinar de mult, mi se intampla uneori sa termin dintr-o singura atingere a ei, dar aveam "resurse" pentru alte 3-4 numere care decurgeau normal.

| Seba2013 a răspuns:

Stmulii erotici, la toti heterosexualii ne-o ridica.
Se numeste excitatie sexuala.
Pentru a intelege mai bine cum este posibil lucrul acesta. iti recomand sa citesti despre reactia de lupta sau fuga.
Aceste reactii su automatice, lucreaza pe sistemul nervos autonom, iar acesta nu il controlam noi.
Il controleaza genetica, nu ratiunea.
Desigur ca aceea reactie te tensioneaza, si iti produce un impuls, catre satisfacere.
Incerca sa devii constient de emotiile tale, si atunci vei vi un om tare, care isi controleaza impulsurile.

| SorinTudor a răspuns:

Nu e nici o ejaculare precoce, aia e altceva, e normal sa nu iti mentii erectia daca nu o alimentezi cu ceva material...