| Andrei9120 a întrebat:

Salutare, am 24 de ani iar iubita mea are 20 de ani, suntem impreuna de 3 luni dar nu am vorbit despre fostele relatii pana acum, mai concludent am vorbit despre cati parteneri sexuali am avut fiecare in trecut subiectul fiind deschis de mine pentru ca credeam ca este ceva in neregula cu mine ca la 24 de ani in afara de ea mai am fost impreuna doar cu o fata, acea relatie a durat 2 ani si apoi am luat o pauza de la relatii timp de 3 ani de zile sa ma repun pe picioare deci raspunsul pe care i l-am dat la cate foste partenere sexuale am avut a fost 1 iar cu ea 2.

Ei bine cand a inceput ea sa numere a inceput de la varsta de 15 ani si mi-a spus ca primul s-a folosit de ea o data doar pentru ca era virgina si ea credea ca poate sa aiba o relatie stabila, al doilea a putut sa numere pe degete de cate ori au facut ceva pentru ca era violent si l-a lasat, al treilea o inselase, al patrulea si al cincilea si al saselea a spus ca doar o data pentru ca erau prieteni cu beneficii, al saptelea s-a folosit de ea sa treaca peste o despartire, al optulea a fost ea sub influenta alcoolului la o petrecere si s-a intamplat ceva acolo lucru care s-a lasat cu un dosar la politie, al noualea fel ca al doilea era violent si putea sa numere pe degete de cate ori a facut ceva iar raspunsul ei final a fost 9 cu mine 10, cand am auzit acel numar m-am speriat si i-am spus ca vreau sa ma gandesc cateva zile, imi puteti da un sfat? Primele 7 relatii s-au petrecut in 2 ani adica de la 15 pana la 17 ani, mi-a spus ca nu ii tinea o relatie mai mult de 2-3 luni si pentru ca vedea la altele ca au relatii si ea nu avea era disperata si nu si-a dat seama decat in prezent ce a facut iar mie mi se pare numarul exagerat de mare pentru o fata de 20 de ani voi ce ati face in situatia asta?

Mai este o chestie care ma framanta, mi-a spus un prieten sa caut fenomenul de telegonie pe google iar de acolo reiese ca o femeie ar pastra adn-ul sau anumite caracteristici ale fostilor parteneri iar acest lucru m-a pus putin pe ganduri, putin mai mult.

30 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dar dacă tu aveau 20 de partenere era totul ok? Mereu femeia e de vina, care e problema ca ii place sexul, nu îți convine las-o în pace

| Andrei9120 explică (pentru RAY):

N-am spus nicaieri ca este de vina cu ceva, te rog sa recitesti, n-am spus nicaieri ca o judec ca a vrut sa isi faca si ea o relatie si nu i-a iesit deloc, am intrebat voi ce ati face in situatia in care a ajuns la un numar ca ala in asa scurt timp si am mai scris inca ceva care m-a derutat putin mai jos.

| RAY a răspuns (pentru Andrei9120):

Nu am citit toate întrebarea, asa pe fuga

| Violleta2022 a răspuns:

Este evident ca femeia asta a avut o viata sexuala tumultoasa si probabil ca a acumulat multe boli sexuale, ceea ce le vei lua si tu, fiindca nu adn-ul altora ti se transmite, ci toate bolile cu transmitere sexuala luate de la altii.

| mihai69 a răspuns:

Trecutul e exact ceea ce este: trecut. Și din cauza asta nu se poate schimba.
Într-un fel, e chiar bine pentru ea. A avut de unde să învețe.
Cât despre chestia cu ADN-ul... scuză-mă, dar înseamnă că faci perte dintre cei ce sunt siguri că Trump a câștigat alegerile, că Pământul e plat și americanii n-au aselenizat niciodată. Și să nu ieși din casă când vezi avioane pe cer, că dau cu spray...

| Hammurabi a răspuns:

După 3 luni de relație tu îți analizezi iubita (și implicit relația) după viața ei sexuală anterioară? laughing
De ce nu-ți cauți o virgină, ca să nu mai fi stresat?

Dar ai grijă, că și o virgină, după ce ești cu ea, poate să descopere cât de mult îi place sexul și că are nevoie de experiențe sexuale mult mai mult decât îi poți oferi tu.

(Nu mai comentez cât de prostească și de rahat e ideea de a scormoni în viața sexuală anterioară a fiecăruia.)

| sofisis a răspuns:

Bai baiatule, tii la ea? Daca da, ce mama naibii conteaza trecutul ei? Si ii place sexul. Care e problema? Doar pentru ca tu ai ales sa nu ai mai multe partenere, nu inseamna ca altii nu au voie sau ca sunt mai jos ca oameni decat tine.

| Andrei9120 explică (pentru sofisis):

Sunt derutat in mare parte. Am mentionat mai jos ca mai este o cheste care ma framanta.

| sofisis a răspuns (pentru Andrei9120):

Esti derutat d'amboulea. Iarta-ma ca iti spun. Al meu nici dupa 10 ani nu ca nu stie, nici macar nu m-a intrebat vreodata cati barbati am avut inaintea lui. Si nici eu nu stiu pe unde a umblat el inainte. NU CONTEAZA.

| anonimuIl a răspuns (pentru sofisis):

Contează doar când te căsătorești.

| sofisis a răspuns (pentru anonimuIl):

Sunt casatorita de 8 ani

| anonimuIl a răspuns (pentru sofisis):

Eu de mulți ani.

| Emma30555 a răspuns:

Nu stiu de ce prietena ta ti a povestit toate astea, ce i drept a fost cam prostuta dar poate a invatat lectia si se pretuieste mai mult in prezent. Cel mai mult conteaza cum e cu tine. Cat despre faza cu adn ul si cu fostii, sunt prostii.

| Goete a răspuns:

Foarte folositoare aceste discutii despre fostii parteneri.
Acum si Tu ai putin din ei, chiar daca nu in ADN, dar framantandu-te in Ego-ul tau interior. Cate beneficii, nu? happy
Citeste si despre probabilitatile mult mai mari ca - in timp - sa te insele partenera pe care ai dezvirgitat-o tu, pentru ca efectiv e curioasa cum.e.cu altii. Apoi cauta-ti o virgina si cauta iar nod in papura, nu cumva sa te lasi sa fii fericit!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu pastreaza nimeni nici o caracteristica ADN. Asta nu inseamna ca iubita ta nu-i o Stoarfa. Asta e, ori iti asumi, ori ii dai papucii dar aia femeie de casa nu o sa fie niciodata.

| Crackman a răspuns:

Depinde unii ar spune ca nu are nimic, ca si tu ar trebui sa taci ca de era invers tipa n ar trebui sa zica nimic.
Pe de alta parte multi parteneri azi este ceva normal, posibil sa ajute femeia sa stie ce vrea dar nu este cazul mereu.
Si cu asa multi... Nu este normal dar totodata tu esti cel ce hotaraste ce si cum.
Posibil sa o folosesti pentru sex si cam aia este dar daca este cum ai zis ca esti mai pe relationship vezi daca merita fata si ramai cu ea sau nu.
Depinde doar de tine

| Endoryus a răspuns:

In locul tau fugeam de ea ca dracu de tamaie.
De ce? Nu pentru ca are 10 tipi pana la 20 de ani ci mai mult de ce fel de boschetari i-a trecut ei prin pat. Mai are rost sa pomenesc de ala cu care s-a culcat cand era beata? Pai asta iti e frica sa o lasi singura pana la magazin ca "poate se impiedica" si cade intr-o... Intelegi ideea de baza? Fugi pentru ca genul ei de femeie nu e bun de facut casa cu ea, o sa fii inselat mai devreme sau mai tarziu. Plus ca personalitatea ei e foarte varza. Daca se culca cu oricine pentru ca asa faceau restul e clar. Una e o relatie normala in care faci de toate dar asta e poate nu tine, alta e sa te culci cu jegosi betivi ca sa poti face dupa pe victima. O data e greseala, a 2a sau a 7a deja e un fetish retard.
Iti repet, o sa fii inselat mai devreme sau mai tarziu. Nu fii prost. Si daca esti, sa iti amintesti de ce ti-am zis.

| anonimuIl a răspuns:

Nu mai crede toate minciunile femeilor.

| Andrei9120 explică (pentru anonimuIl):

Nu minte, am verificat deja daca asa a fost, 1 nu avea arhiva de story-uri din Instagram stearsa legat de ei, avea toti anii din snapchat inca acolo ca face foculete de la 14 ani, nu a mintit legat de niciunu

| anonimuIl a răspuns (pentru Andrei9120):

Una de 19 ani face sex și cu 7 bărbați într-o seară.

| Andrei9120 explică (pentru anonimuIl):

N-au fost mai multi, am verificat deja tot ce a spus si nu a mintit legat de niciunu. am mai pus un raspuns pe aici in care am spus ca nu au fost mai putini au fost fix cati a spus si cum a spus

| anonimuIl a răspuns (pentru Andrei9120):

Atunci dacă ea a avut 9 înaintea ta până la 20 de ani mai bine nu o mai căuta.

| anonimuIl a răspuns (pentru Andrei9120):

Cel mai bine nu o mai cauți.

| Catalin77945 a răspuns:

Doar pentru ca o schimbat multi parteneri nu inseamna ca e gresit ce a facut, adica serios, unu o insela, altul era betiv, altul mai facea altceva, altul era violent...adica sper ca nu te astepti ca ea sa ramana cu persoane de genul, bine asta depinde si de perspectiva fiecaruia dintre pers care spun povestea.
Dar daca tu simti ca merita sa incerci, atunci de ce nu ai incerca cu fata respectiva, pana la urma n-ai ce pierde (avand in vedere ca ''2-3 luni dura'') deci daca e sa nu iasa, nu pierzi mult

| Together a răspuns (pentru Catalin77945):

"unu o insela, altul era betiv, altul mai facea altceva, altul era violent..."

Nu ti se pare un pic ciudat ca a dat peste atatia tipi "cu probleme"?

| Catalin77945 a răspuns (pentru Together):

Sincer nu, eu am dat la un moment dat de nebuna, dupa nebuna, dupa nebuna in relatii(gen ori mega posesive la modu nu faci aia ca nu iti dau voie, vb pe 4 aplicatii cu mine in acelasi timp bla bla, zici ca erau ba schizofrenice ba duse), dar faza amuzanta era ca la inceput nu si-or aratat latura aia, si eu am dat de vreo 4 in timp relativ scurt de vreo 6 luni, deci nu e imposibil, bine aucm cazul ei e mai diferit ca aia sunt mai rai, dar ai prins ideea.

| Together a răspuns (pentru Catalin77945):

Acum ai sti sa eviti de la inceput genul ala de femei? Pentru ca poate fi ghinion, sau pot fi niste abilitati de a recunoaste oameni pe care acum le-ai invatat, sau poate fi o atractie pentru tipe cu probleme.

Cand aud de la o tipa ca a avut multe relatii de un anumit fel, o iau ca pe un ghid spre ce o atrage.

| Catalin77945 a răspuns (pentru Together):

Ma nu e mereu usor sa recunosti, adica mie mi-a luat ceva pana sa -mi dau seama, pentru ca cel putin la inceput toate pareau super normale, si se comportau normal, da cu cat trecea mai mult, devenea mai rau

| Together a răspuns:

Da, unele tipe incep devreme si cunosc multi. M-as astepta sa se plictiseasca si de mine si sa treaca mai departe in cel mult 2 ani (probabil vreo 6-8 luni) si m-as bucura de ea cat ar tine.

Prima data cand aud de telegonie, dau search si imi apare pe wiki "Telegony is a disproven and pseudoscientific theory of heredity..." Mda.

| Perfekt a răspuns:

Mare Boss, nu contează cati au fost înaintea ta! și tu puteai avea și câte 2 3 femei pe noapte. Ideea e sa nu aibă și pe alții în acelasi timp cât e cu tine. Pasarica se spala și e ca noua. Se poate zice ca ea a profitat de corpul ei cât ai profitat și tu de la*a!