| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut vara asta o fata, ne-am intalnit la munca ca ne angajasem amandoi pe vara. Si mi-a placut de ea si m-am gandit sa o invit in oras, am invitat-o si gen o zi dupa mi-a zis ca numai poate iesi ca e ocupata si o lasam pe sapt urmatoare. Dupa am incercat sa ii bat apropo din nou, si iar a zis ca e ocupata, si atunci am zis sa las fata in pace, ca daca nu vrea nu vrea.
Bon, s-a terminat vara am terminat si munca si dupa o sapt cine imi scrie? Fata asta. Incepe sa ma intrebe ce mai fac, de ce nu mai vorbim, ca parca eram prieteni. Si de atunci imi scrie in fiecare zi, mereu gaseste un motiv sa imi scrie, chiar ieri de dimineata mi-a scris sa am grija de mine sa ma imbrac ca e frig afara, de obicei dimineata dupa ce se scoala imi scrie mie si seara inainte de culcare sau in timpul zilei sa vada ce mai fac cum mai sunt.
Oare sa ma placa? Adica eu am zis ca sunt in friendzone si am zis sa las fata in pace dar parca as mai incerca odata, sa o invit in oras. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| StevenMetalhead a răspuns:

Părerea mea este că fata și-a găsit un oarecare timp liber. De ce îți zicea că mereu era ocupată, iar acum îți scrie des, ei bine, nu putem ști ce are în cap. Dar hai să gândim înainte, are un interes față de tine și îți să nu tragi prea mult timp cu rețelele de socializare, va fi sătulă și ea și tu, de aceea nu ezita, vezi când ești mai liber și propune-i. Faptul că ești în friendzone, înseamnă că ceva tu nu faci corect, ori ești prea blând cu ea și ea nu te vede ca un bărbat de care să se îndrăgostească, cine știe. Dar eu zic că ai putea s-o scoți la o plimbare, în asta nimic rău nu va fi.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parerea mea este ca fata avea pe altcineva inainte, de aceea iti spunea ca este ocupata.
Relatia cu celalalt s-a terminat si acum este probabil singura si plictisita.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Nu a mai avut iubit pana acum, si chiar mi se plangea ca e singura, si ca o sa ramana asa.

| Alexuţ02 a răspuns:

Poate că-n perioada aia avea altă "combinaţie", cine ştie.
Poate că-ţi scrie doar să îi treacă timpul şi nu simte nimic sau nu vrea nimic mai bine zis.

Sau poate că ce am zis mai sus e complet fals şi cine ştie, avea emoţii să ieşiţi.

Vorbeşte cu ea în continuare, ieşi la o cafea, un suc, vorbiţi, vedeţi ce mai e, o întrebi ce a mai făcut şi de astea, îi vezi intenţiile, o citeşti.

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Ok, mi-a scris ca sa ii treaca timpul, dar in fiecare zi face asta?

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am şi precizat că mă pot înşela şi paşii pe care-i poţi face, avansează, poate se "naşte" ceva frumos şi rămâneţi mult timp împreună de acum încolo, mai ales dacă o şi placi, e super.

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Da, sunt un pic cam prea implicat si nu ar trebui sa fiu chiar asa, dar e prima data cand ajung cu o fata in punctul unei relatii(stii cum e la inceput), dar ma bucur ca sunt oameni ca tine care ma mai ancoreaza in realitate!

| Alexuţ02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Să n-ai încredere în femei, oricât de sincere și cuminți ar părea. Un sfat, ține-l bine minte, nici eu n-am ascultat de el și am crezut că lumea e roz.

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Ai dreptate

| Heavenonearth a răspuns:

Invit-o și cumpără flori, preferatele ei.

| Dany9274bdh a răspuns:

Uite părerea mea, fata poate era cu altcineva atunci cand încercai tu la ea și s-a racit relația intre ei și acum ori te vrea pe tine ori vrea alinare și un refugiu, iti spun din propria experiență am patit la fel ca tine si acum ea s-a intors la fostul si ma lăsat balta, de aia îți spun sa ai grija cu ea sa nu pui sentimente de la inceput, fetele pot fi periculoase când îi vorba de sentimente, scoateo la un suc plimbativa vezi ce are în cap și după înaintează mai departe dacă îi cazul!

| anonim_4396 explică (pentru Dany9274bdh):

Mersi mult. Nu am mai avut o relatie pana acum si na sti cum e la inceput. Dar e posibil si asta ca mi-a zis ca mare parte de la ea din clasa au relatii si numai ea nu are, deci e plauzibil.
Poate sunt si eu prea prea visator. Mersi mult, oricum merita sa incerc la o adica ce pot patii?

| Dany9274bdh a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce poti sa plătești? Dacă te atașez de ea și o sa te respingă la un moment-dat o sa suferi o sa te întristezi, o sa începi sa bei sau sa o dai pe iarba mai ales ca nu ai mai avut relație pana acum

| anonim_4396 explică (pentru Dany9274bdh):

Neh, am mai fost respins, sunt obisnuit. Asta e viata nu ai ce sa-i faci