| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am cunoscut o fata, ne tachinam si vorbeam cu ea de ceva timp si cumva(nu stiu cum am reusit) mi-am facut curajul si am invitat-o in oras. In momentul in care am invitat-o ea a zis ca ar fi dragut sa iesim si de asemenea i-am obtinut si numarul. Bon, toate bune si frumoase pana aici. Eu sambata trebuia teoretic sa ies cu ea in oras dar joi seara, FIX inainte sa ma bag la somn primesc un mesaj de la ea in care imi zicea ca sambata (parintii ei sunt sambata acasa pentru ca isi luasera concediu si voiau sa petreaca timp impreuna cred ca si duminica) iese cu parinti in oras si nu ne mai putem vedea dar a zis ca ne vedem sapt viitoare( ma bucur ca mai am o sansa). Bine, va imaginati ca am facut noapte alba dupa ce am citi mesajul pentru ca eu chiar tin la fata asta si la inceput am zis : gata s-a terminat m-a refuzat, etc, dar dupa ce am stat si m-am mai gandit cred ca mai am o sansa si inca nu am intrat in preaiubitul friendzone. Acuma voi ce parere aveti? Eu am zis ca asa usor nu renunt, oricum azi am fost un pic cam reci unul de altul am avut amandoi o zi proasta si nu prea am vorbit, dar am zis sa ii dau timp in weekend fetei sa respire sa ma adun si eu si zic sa mai incerc o data saptamana asta miercuri pentru ca e liber si sigur nu o sa mai mearga nu stiu unde. Nasol e ca ma omoara amanarile astea, ma simt de parca as fi in desert cu o oaza si oaza se tot departeaza, si imi cam pierd din entuziasm, si e nasol sa o tot tachinezi si sa nu faci nimic (adica sa treci la urmatorul pas) devine iritant si enervant pentru amandoi. Voi ce parere aveti : sa-mi fi luat friendzone, sa ma fi respins? Sau fata cu adevarat are treaba si ea vrea sa iesim in oras, deoarece mi-a zis ca amanam putin.
Multumesc anticipat, o seara fainawinking

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Data urmatoare cand te refuza (sau se scuza, care tot un refuz este) ii raspunzi cu "bine, dar data urmatoare tu propui cand sa ne vedem" mai vorbesti 5 minute cu ea, apoi ii spui ca ai ceva de facut si trebuie sa pleci.

In rest, din vorbele tale observ ca pari disperat, ei bine, incearca sa te controlezi, nu te atasa de o persoana cu care inca nu esti intr-o relatie, ai rabdare, si pentru inceput, incearca sa vezi ce-i de capul ei, daca merita sa-ti pierzi timpul cu ea, mai apoi poti poti incerca sa faci pasul urmator.

Pe cat posibil, cu fetele trebuie sa fii cat mai sec in vorbe, sec, dar starnitor.

Pe scurt, comporta-te ca si cum nu ti-ar place de ea.
Pana la urma, nu sunteti impreuna, sunteti doi straini, chiar trebuie sa faci atata drama din asta?

| anonim_4396 explică (pentru OldSoul):

Da, mersi mult de sfat, este adevarat ca ma comport ca un disperat si asta cred ca e si problema de multe ori

3 răspunsuri:
| Romanul86 a răspuns:

Mai insistă!

| Anabela777 a răspuns:

Cred ca doar avea treaba. Dar daca tot amana la nesfarsit las-o moarta.