| Edystefan a întrebat:

Salutare!

Am făcut-o protejat cu prietena mea acum câteva ore și s-a rupt prezervativul la baza lui in timpul actului… ne-am dat seama imediat dar suntem panicați.
Este vreo sansa sa avem parte de sarcina dacă ei nu i-a venit menstruația de 2 luni având ciclul menstrual neregulat?

Răspuns Câştigător
| bianca927 a răspuns:

Ciclul neregulat nu întârzie cu 2 luni. Sa meargă la un ginecolog in legătura cu asta.
Daca v-ati dat seama imediat si tu nu ai terminat, sunt putine șansele sa fie insarcinata, dar faptul ca nu are ciclu de 2 luni nu e ok.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, chiar si o sarcina.
De ce totusi nu cumperi prezrevative pentru cucul tau si cumperi unele foarte mari?
Prezervativele se rup dintr-un singur motiv: cand sunt prea MARI/LARGI pentru cucul tai, rasucindu-se pe cuc in timpul sexului, pana se intind la maxim si se rup.
Nu te mai stresa de vanzatoare, ca nu pe alea trebuie sa le impersionezi, cere prezrevative 2-3 numere mai mici de data asta, ca ai mare nevoie sa protejezi femeia cu care faci sex, ca altfel o lasi gravida.

| Mar1cika a răspuns:

Nu