| Aandreiion1998 a întrebat:

Daca s-a rupt prezervativul in timpul actului sexual, fara sa ejaculez, iar dupa 2 zile i-a venit ciclul partenerei exista vreo sansa de sarcina?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista sanse de sarcina, fiindca nu mai era in perioada fertila.

Acum, hai sa-ti explica de ce ti s-a rupt prezervativul:

Prezervativele se rup dintr-un singur motiv: sunt prea mari pentru penisul baiatului si atunci se rasucesc in timpul sexului, pana se intind la maxim si pocnesc.

Sfat important: cumpara mausuri de prezervtaive MULT mai MICI pentru cuculetul tau, pe care sa le incerci acasa, ca sa stii ce masura ti se potriveste tie, fiindca nu trebuei sa impresionezi farmacista cu ce masuri cumperi tu, ci sa protejezi fata/femeia de o sarcina si de boli BTS.

Un prezervativ de masura corecta trebuie sa intre foarte greu pe penisul erect, si sa nu faca cute sau pliuri, stand perfect strans pe penis, precum pielita de salam pe salam.

RăspundeRăspunde

| Lianda86h a răspuns:

Exista șanse foarte mici însă nu va speriați ca dacă i-a venit ciclul nu mai exista nici un fel de sansa