| MaTrIx8378 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostrul, nu stiu cum sa dau jos grasimea de pe burta, acum 2 luni eram plat asa. si de cand m-am apucat sa mananc mai bine si sa iau serios mass ( suplimente ) am inceput sa depun si grasime in zona abdominala, faza nasoala era ca eu luam cam de 2 ori acest supliment si odata il luam seara si mai mancam si inca o portie de macaroane (un exemplu) la ora 10-11. si ma gandesc ca d-aia poate am depus grasime la burta. ce sa fac? in afara ca fac exercitii pentru spate/piept/biceps/triceps. mai fac uneori si abdomene. acum mananc mai ok. iau decat proteinele de la ON 100% whey gold si creatina inainte de antrenament, si am incetat sa mai mananc dupa ora 18:00 / 19:00 dar mi se face o pofta asa sa mananc orice, ce trebuie sa mananc seara si ce nu am voie? ( si in general ). si cele mai bune metode de a da grasimea jos care sunt? scopul meu asta e, si in acelasi timp sa cresc si in masa musculara dar fara grasime.

1 răspuns:
| ILoveMyFriends a răspuns:

Salut ...eu nu iti recomand sa mai iei suplimente daca nu faci ceva in paralel... un sport, daca ai timp de dimineata poti merge la alergat sau mers multttt.
Cat despre masa, mananca cu cap, mancare gatita nu fast food