| anonim_4396 a întrebat:

Hei!
De mos Nicolae as vrea sa ii spun unei fete ca o plac da printr-o poezie happy Ma puteti ajuta cu cateva versurti happy nu sunt prea bun la poezii happy Dau funda

Răspuns Câştigător
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine!

Daca te-am ranit candva
Iarta-ma,
Daca te-am lovit nevrand
Scuza-ma,
Daca totu-i gri si monoton
Iarta-ma si scuza-ma,
Daca nu ti-e clar ce-ti spun
Scuza-ma si iarta-ma,
Ca sa ma-ntelegi
IUBESTE-MA!

cineva te iubeste
si ar vre sa stii

cineva te iubeste
oriunde ai fi

cineva te iubeste
si acum ar vrea
sa intre in inima ta

Nu stiu. mai cauta si tu pe net :*:* bafta

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Spune-i in fata ca o placi nu cu o poezie acest lucru este demodat

| BAIATUL a răspuns:

In ziua de azi nu prea mai exista fete simple ci numai dinalea figurante. Poti incerca dar mai mult ca sigur o vei da in bara fiindca ea nu se va emotiona cand o sa auda poezia ba dimpotriva va incepe sa rada.Parerea mea este ca ai putea sa gasesti momentul prielnic si sa fiti doar voi 2 si sa incepi sa ii spui ce simti uitandu-te serios in ochii ei.Bafta!

| GregHouse a răspuns:

Nu e deloc demodat sa-i spui o poezie. Daca e o fata sensibila va aprecia gestul. Iar tu, daca vrei sa apelezi la acest mijloc, ai standarde happy Dar, amice, poezia cea mai frumoasa n-are rima, n-are masura, si de n-ar fi delimitata in versuri si strofe nesimetrice nici n-ai zice ca este poezie. Creatiile personale sunt magice, de acord, dar cele ale lui Blaga sunt divine. Cauta prin capodoperele lui, sunt extraordinare!
Mult succes happy