| AnnAnonymous a întrebat:

Salutare. straight face am o problema grava pot zice. m-am angajat cam de o luna, si am mers cu seful de banda pana la croitorie sa imi scurteze ceva croitoreasa, acea tipa are 24 de ani. si s-a indragostit de mine, a zis ca ii sunt drag. ok, si eu am inceput sa pun suflet la ea, si de cateva zile stam tot mai aproape unul de celalt ne intelegem bine, ne dorim o relatie, dar ma framanta varsta ea are 24 de ani eu 19, fac 20 peste cateva zile, in plus e divortata si are 2 copi. colegii mai toti o vorbesc de rau, ca e cur*a ca e *** de toti.ca nu stiu ce. insa eu sunt prea indragostit si sunt in stare sa o accept asa cu copii si sa trec si peste varsta si tot. pai ce parere aveti? un coleg mi-a zis sa o las balta, daca vreau sa o *** si sa o las, insa eu nu pot sa fiu asa. nu pot sa o las.

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Maturizeaza-te.Cand toti iti dau acelasi sfat problema nu este la ei ci la tine.Crezi ca aia te vrea pe tine? Vrea un barbat care sa mai aduca un venit in casa pentru a-si creste copiii.Las-o in pace, baiete.Mai tarziu iti vei da seama cat ai gresit. Daca faci pasul asta.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Si daca tot ne-am apucat, se scrie si se spune croitoreasa si croitorie.

In al doilea rand nu cred ca la 19 ani iti trebuie bataie de cap cu 2 copii. Ce fel de relatie iti doresti? Daca esti asa filotim, mama ranitilor etc, din partea mea nimic impotriva, ba chiar un gest laudabil, iubirea n-are granite si copiii sunt nevinovati in afacerea asta, doar sa te gandesti bine daca asta e ce-ti doresti.

| Alcyon a răspuns:

Stai cuminte. Aia vrea sa gaseaca fraier sa-i intretina familia. Ce-ti trebuie la 19 ani sa te bagi in asa ceva? Iti dai seama ce fel de femeie e, daca la 24 de ani are deja doi copii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alcyon):

Daca nu greseste acum cat este mai tanar, o sa greseasca cand o sa fie mia batran si o sa-i fie mai greu, daca ma intelegi ce vreau sa zic?

| Danzell a răspuns:

Esti inca mic. (ma rog nu sunt eu cinestie cat mai mare decat tine), dar dragostea nu iti tine de foame. gandeste-te ca o data ce ai copii in grija, ai alte responsabilitati. trebuie sa constientizezi faptul ca vei trai pentru copii. la un moment dat o sa vrei si tu un copil al tau, o sa ai 3. deci in primul rand trebuie sa asiguri o stabilitate economica (pe scurt sa ai un job stabil si sa ai bani destui).

pe de alta parte apare problema tabuurilor. si anume ca tu vei avea grija de copii altora. si ce ai mai zis si tu.
o alta problema ar mai fi si diferenta de varsta. desigur poate la unii nu e o problema dar cand esti mai in varsta, si ai un prieten/prietena mai tanara, mai netrecut/a prin viata, o sa ti se creeze impresia ca ai de crescut o alta persoana.

eu as zice totusi sa nu. nu din cauza tabuurilor, ci la faptul ca nu stii la ce te inhami.

| Cristiann25 a răspuns:

Acelasi sfat ti-l dau si eu.Sa o(intelegi tu) si sa o lasi ca n-are rost sa te implici intr-o relatie cu ea.Nu e problema ca are 24 de ani dar mai are si doi copii.

| AnnAnonymous explică (pentru Cristiann25):

Chiar nu imi pasa de copii. sunt in stare sa o accept asa cum e. eu chiar tin la ea straight face nu am cum sa o las.

| Cristiann25 a răspuns (pentru AnnAnonymous):

Dupa cum spune "Danzell" esti inca mic si nu-ti dai seama.Peste cativa ani o sa vezi altfel lucrurile si o sa-mi dai dreptate!

| darrio2007 a răspuns (pentru Cristiann25):

Si daca o(intelegi tu)si ea mai umbla si cu altii si apoi ii tranteste plodul in brate ca-i al lui? Isi aprinde singur paie in cap.

| Cristiann25 a răspuns (pentru darrio2007):

Hello traim in secolul 21. Face testul si imediat afla daca-i al lui sau nu asa ca no problem oricum atata timp cat se protejeaza nu are ce sa-i zica.

| darrio2007 a răspuns (pentru Cristiann25):

Credeam ca suntem in sec 19.Hai,pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai primit numai sfaturi aiurea, cand vine ziua ta invit-o in oras si stai de vorba cu ea, nu te lua dupa lume ca nu lumea o sa imparti si rele si bune, lumea e buna numai de gura dart cand este vorba de ajutor curat se codeste de zici ca vine apocalipsa si nu alta. Acum nici ca ti-a cazut asa la inimioara nu este bine dar na, o incercare moarte n'are! Astia care f.e si lasa nu se gandeste ca si aia care a fost buna cu ei, care a sta ca fraierul sa-si descarce energia negativa, nu se gandeste ca e si ea un suflet. Dupa cum ti-am zis, invit-o in oras de ziua ta si propune-i sa stai impreuna o preioada de timp, o luna, doua, cat ti se pare tie de ajuns ca sa-ti dai seama daca merita sa o ai ca partenera de viata, esti destul de in varsta sa-ti dai seama daca femeie te inseala sau sta cu tine doar ca sa profitewinking bafta!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai vecine(stau la 1)daca tot dai sfaturi de astea de ce nu o inviti tu in oras? Ca nu cred ca va face diferenta intre tine si el.Aia nu are pe cineva care sa-i intretina copiii.2 copii la 24 de ani.I-a placut viata.Mai sta si el o luna cu ea, mai face unul si sa vezi ce plateste el p.alimentara la greu. Poate il pacaleste de trece si cei doi copii pe numele lui.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Ai citit bine raspunsul meu? I-am scris ca poate sa stea cu ea o perioada, de proba, nu stii situatia sociala a baiatului, de unde stii ca nu-i lipeste ce cauta, adica afectiune, poate ca in copilaria lui nu a avut parte de asa ceva. Am vazut multe femei care si-au facut de cap dar acum sunt gospodine si iubitoare de familie. Facem parte dintr-o societate parsiva, mi-e scarba! Cand vad atati oameni binevoitori care in fata-ti vorbeste bine in spate loveste'n tine. Sa zicem ca baiatul se intelege de minune cu fata, da, iar tu ai face parte din colegii "binevoitori" ai lui, ai mai incerca sa ai ceva relatii cu respectiva?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa te framante diferenta de varsta. Chiar nu conteaza din punctul meu de vedere. Singura problema este ca ea are 2 copii.

Te sfatuiesc sa faci ce-ti cere inima si sa vezi cum este. Dar NU ii cunoaste copiii! Sa nu faci asta inca.

Vezi daca va potriviti, afla cat poti de multe despre ea, si in ce te bagi. Dupa poti sa iei o decizie cu capul pe umeri si linistit.

Daca alegi sa fii cu ea cu adevarat, atunci stiu ca pare cam dur, dar trebuie sa accepti sa-ti intemeiezi o familie. Ea asta cauta.

Poti sa o si inrebi pur si simplu, ce asteptari are de la tine. Vrea o familie in viitorul apropiat sau doar esti o aventura pentru ea?

Iar apoi poti decide singur daca vrei sa-ti intemeiezi o familie la varsta asta.

Mult noroc!

| BLeur a răspuns:

Ai tăi părinţi ce o să zică? Eşti major, da' trebuie să aibă şi ei un cuvânt.
Stai în banca ta decât să fii dezamăgit mai târziu.

| contαbαndonαt a răspuns:

Ce sfaturi urate ti-au dat si astia...
Omule, daca o placi, o placi.
Nu vad nicio problema in faptul ca tipa are copii la 24 de ani.La 24 de ani esti tanara, frumoasa si destul de matura si responsabila sa poti avea grija de propria odrasla, doar ca aici e mai nasol, pentru ca e responsabilitatea ei nu a ta.Desigur, in timp, ei iti pot deveni dragi, vrand la un moment dat sa te implici si tu in cresterea si educatia lor.Dar asta numai daca te simti in stare.Pe tipa n-o stiu, nu stiu ce pretentii ar putea emite de la tine.
Imprieteneste-te cu ea daca asta simti ca vrei sa faci, cunoaste-o mai bine, dar ia-le pe toate pe rand si bine ar fi sa nu te grabesti cu nimic, pentru ca nu se stie daca o sa va mai intelegeti la fel de bine in momentul cand va veti fi acomodat deja unul cu altul.
Da-ti un timp, fa ce vrei cu relatia dintre tine si ea dar de recomandat ar fi totusi sa nu te bagi cu capul inainte.

| Hαppiηеss a răspuns:

Prietene, te legi la cap cand nu te doare! Se vede ca esti imatur inca si mai ai de invatat.
Inteleg ca poate te-ai indragostit e firesc dar asta nu inseamna ca esti si orb, daca unii cologi ti-au zis anumite chestii despre ea inseamna ca stiu ei ceva.
Nu mi se pare normal ca tu un tanar de 19 ani sa cresti copii altuia, cred ca de fapt asta vrea gagica sa gaseasca un fraier sa ii creasca copii, nu fi tu ala!
Fete sunt pe toate drumurile, gaseste-ti una fara astfel de obligatii!

| unknøwn a răspuns:

Ce să zic, deşteaptă tipa.
Şi-a găsit fraierul care să-i crească copiii.

| marinaa9 a răspuns:

E clar, are si 2 copii la 24 de ani, in loc sa stea sa se distreze sta si creste copii, penibil.Te-as sfatui sa nu te bagi in nimic

| Danzell a răspuns (pentru marinaa9):

Sa inteleg ca tu la 24 de ani inca te distrezi? sau te vei distra?
e bine ca iti baga ai tai bani in fundulet dar vezi tu, nu toti gandesc ca tine.

| lex79 a răspuns:

Sunt atatea fete de varsta ta singure, chiar si mai mai mari daca asa iti plac, fara copii si divorturi care abia asteapta sa le bage cineva in seama, care ar fi foarte fericita si tu o alegi pe aia care... sa fim seriosi, si-a trait dragostea. pentru ea toate sunt fumate, iar pentru tine abia incep...

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Tu copil fiind ti-a sucit mintile o femeie si o sa te joace dupa bunul ei plac. Tarziu ai sa te trezesti si o sa realizezi ca nu a fost o alegere tocmai buna sa fi cu ea. Dar pana atunci orice ti-am spune noi nu o sa aiba vreun efect bun asupra ta.

| amalia025 a răspuns:

"insa eu sunt prea indragostit si sunt in stare sa o accept asa cu copii si sa trec si peste varsta si tot." deci fraza asta chiar m-a impresionat. Daca sunteti atat de indragostiti de ce mai conteaza varsta sau parerile rautacioase ale colegilor tai? Fa cum crezi tu ca e mai bine.

| Kenedyy a răspuns:

E adevarat ca nu conteaza varsta, dar doi copii, poate ca acum tu ai crede ca esti in stare sa o accepti cu tot cu copii, dar vei regreta mai tarziu, pentru ca inca esti tanar si de obicei baietii de varsta ta nu sunt pregatiti pentru astfel de responsabilitati. Daca vrei sa fii cu ea invit-o undeva, vorbiti, dar s-ar putea sa regreti mai tarziu.
Orcum bafta wave.