| Ferii a întrebat:

Salutare, am o problema pe care nu stiu cum sa o rezolv.
De o luna m-am indragostit de o fata de la mine din clasa maxim, imi place tot la ea. Vocea, parul, ochii, forma fizica, inaltimea, tot. Eu am un prieten care si el cu randul lui este indragostit de ea. Din cauza mea ei doi s-au sarutat de mai multe ori dar ei nu sunt impreuna. Ce sa fac? Nu mai suport, ma vinovatesc pentru tot ce fac, imi e rusine.
I-am scris ca sa vad daca imi raspunde sau nu dar ea raspunde foarte rapid.
Dau funda!
va rog ajutat-ma

Răspuns Apreciat de Editori
| OctavianSps a răspuns:

Timpul se scurge in defavoarea ta, ia repede atitudine pentru ca probabil prietenul tau deja si-a pregatit terenul. Eu mereu am fost adeptul sinceritatii, sfatul meu este sa ii dai mesaj cu fix ceea ce simti intreaga poveste, iar la final invit-o afara. Daca vei face asta ori vei primi un raspuns pozitiv si totul o sa fie bine, ori unul negativ si macar nu mai stai cu tensiunea si vinovatia asta care nu iti face deloc bine psihic. Succes.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă s-au sărutat, nu i-a rupt un picior. Este un semn de afecțiune sărutul, dar nu a luat-o în proprietate personală prin acel sărut. Așa că rezolvă problema contiunând să îi faci curte.

| Sofer a răspuns:

Vorbeste cu ea spune-i ca e draguta ca iti place de ea si ca ai vrea sa iesiti.