| EdUaRdOo a întrebat:

Salutare.Am si eu o intrebare care ma cam nelinisteste.Am avut contact sexual cu prietena acum 2 zile neprotejat iar ieri cand am incercat sa facem din nou a durut-o si am renuntat. Urmatoarea zi a gasit sange pe chiloti.Nu foarte mult dar...Astazi a gasit iar. E maroniu... E posibil sa fi ramas insarcinata? A durut-o destul de tare. A mai avut probleme de astea dupa ce o durea. dar parca acum e diferit.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa fii ramas insarcinata, dar astea nu sunt semne de sarcina, ci mai degraba semnele unei infectii genitale. S-ar putea sa-i fi dat o infectie cu transmitere sexuala (una care sa fie asimptomatica la barbati si de care nu stii daca nu iti faci analize).

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Se poate sa ramana insarcinata din moment ce ati facut neprotejat dar in cazul in care a ramas aceste simptome de sarcina nu apar imediat la 1 zi 2 ci la 2-3 sptamani de la contactul sexual neprotejat. in cazul vostru daca a avut dureri in timpul actului este foarte posibil sa fie vorba de vreun chist :-s ceva. asa ca spune-i sa mearga urgent la ginecolog.

dar bineinteles ca poate ramane si insarcinata daca ati facut-o neprotejatwinking

| Debb a răspuns:

Daca era virgina e normal.

| Foxylicious a răspuns:

Buna
Probabilitatea unei sarcini este mare din cauza ca actul sexual a fost neprotejat, dat semnele unei sarcini apar dupa 2-3 saptamani de la act.Probabil prietena ta e in perioada in care trebuie sa ii vina menstruatia, pentru ca la inceput asa este vine un sange parca"murdar".Nu ai de ce sa iti faci probleme.