| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am pierdut virginitatea acum o luna si putin. Mi-a curs foarte mult sange, cu toate ca prietenul meu nu a insistat si nu a introdus penisul pana la capat pentru ca ma durea. Dupa aceea mi-a curs sange cam 2 zile in cantitati mici dar n-am avut probleme. Am mai avut un contact sexual cand eram la menstruatie, exact acum o luna, iar de atunci n-am mai facut nimic, din cauza ca aveam cervicita. Am luat tratament, iar azi, dupa 2 saptamani de la terminarea tratamentului, la contact mi-a curs sange, adica a ramas pe prezervativ. Acum simt o stare aiurea acolo, de discomfort. In fine, ideea este ca astept si menstruatia zilele astea, plus ca de data aceasta prietenul meu a incercat sa introduca mai tare penisul. Nu stiu, am fost la farmacie si am intrebat, iar farmacista mi-a zis ca e posibil sa fi fost "coaja" de la acea rana, si atat... am incercat apoi dupa ce am vazut sange, sa mai vad daca mai am, introducand penisul iar dar de data aceasta nu era nimic pe prezervativ.
Voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic sa mergi neaparat la un control ginecologic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În PRIMUL rând, sângerarea de la deflorare durează cel mult 5-10 minute, chiar dacă este abundentă!
NU poate dura 2 zile!

Acea sângerare de 2 zile se poate datora altor probleme : poate erai foarte aproape de momentul în care ar fi trebuit să-ţi vină manstra ( şi sângerarea a fost începutul menstruaţiei, declanşată mai devreme ), sau are alte cauze ginecologice...

Iar "ultima" sângerare, avută la contactul sexual, se poate datora faptului că himenul NU era rupt complet şi acum s-a rupt de tot.

SPER că aţi făcut sex PROTEJAT ( de fiecare dată )!

Iar cervicita se poate datora unei INFECŢII făcute din cauza sexului "pe ciclu"!
Vezi detalii la linkul : http://www.divahair.ro/......_tratament

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Vezi un medic, tu nu ai respectat indicațiile! Când ai o rană a mucoasei vaginale nu după 2 săptămân de tratament faci sex! Ci 2 luni fără niciun contact sexual! Vezi medicul urgent.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

De aia sfatuiesc eu tovarasii mei sa stea departe de virgine...o virigna nu iti ofera o noapte de sex de neuitat numai baiate de cap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre ce?

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Despre ce?