| EdUaRdOo a întrebat:

Salutare.Am si eu o intrebare care ma cam nelinisteste.Am avut contact sexual cu prietena pe data de 19 noiembrie neprotejat iar urmatoarea zis cand am incercat sa facem din nou a durut-o si am renuntat. Urmatoarea zi a gasit sange pe chiloti.Nu foarte mult dar...si tot asa inca 2 zile. E maroniu... E posibil sa fi ramas insarcinata? A durut-o destul de tare. A mai avut probleme de astea dupa ce o durea. dar parca acum e diferit.Ciclul trebuia sa ii vina pe data de 2 dec dar nu o dor sanii deloc. Vreau sa mentionez ca e si foarte stresata din cauza unei teze care o are maine si ma gandeam ca asta poate fi motivul intarziarii + ca mai sunt si diferentele astea de clima de la 20 grade la -7 care din cate am inteles pot afecta.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Durerea nu are legatura cu sarcina, ci mai degraba cu faptul ca are o infectie genitala (luata de la tine, sau de pe organele genitale externe ale unuia dintre voi care nu s-a spalat suficient de bine inainte de sex).
19 noiembrie era o zi cu fertilitate mare, asa ca sansa de sarcina, pentru un contact sexual neprotejat cu ejaculare este foarte mare (peste 90%). Faptul ca nu o dor sanii nu are nici o legatura. Stresul si vremea pot fi responsabile de mici dereglari menstruale, gen 1-3 zile de intarziere sau o menstra mai abundenta, dar la ea nu este cazul deocamdata.

| lyrics a răspuns:

Din moment ce ati facut sex neprotejat, da.este posibil sa fie insarcinata.
sau poate are vreo infectie...
mai bine s-ar duce la ginecolog. poate e ceva mai grav
daca nu, sa faca un test dupa 21 de zile de la contactul sexual neprotejat, 7 zile intarziere menstruatie cu prima urina de dimineata.
poate intarzia si din cauza stresuluitongue

| elenac a răspuns:

Se mai intampla, o data cu inaintare varstei si a face dragoste corpul trece prin niste schimbari, spune-i sa se spele cat mai des cu un sapun intim sensibil, cum ar fi ala roz de la nivea, si apa calda si dupa cateva zile ii trece durerea, intarzierea poate fi si din cauza stresului, mie mi s-a-ntamplat nu mi-a venit 7 zile dar daca vrei sa fie sigura ca nu e gravida ia un test de sarcina costa putin,

| EdUaRdOo explică:

13-11-2010 - 16-11-2010 - 18-11-2010 astea sunt zilele cu fertilitatea ei maxima.nu am ejaculat in ea.cat despre infectie nu cred...pentru ca suntem impreuna de 2 ani jumatate si ne-am inceput viata sexuala impreuna.