| Marius200108 a întrebat:

Salutare, am și eu o întrebare și nu îi găsesc răspunsul nicăieri pe google așa că întreb aici.
Femile îl țin minte pe primul băiat cu care au avut un contact sexual? Mai exact pe cel care le-a dezvirginat? Este mai special pentru ele cu ceva? Ma refer aici in cazul acelor fete care sunt deja într-o altă relație.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ca a fost primul sau al doilea, ca toti barbatii (si femeile in cazul vostru), raman in memoria noastra pe viata, facand parte din amintirile noastre, indiferent ca-i prima iubire, primul contact, sau primul flirt.

De cele mai multe ori ne despartim de "primul" din diverse motive de inselat, incompatibilitate, insatisfactie samd, lucru care ar trebui de fapt sa-l uitam, ca a fost o relatie nu foarte fericita, dar mama natura ne depoziteaza amintirile in creier si uita, a ne mai aducema minte si de aia pe acre i-am parasit prima oara, sau dupa caz, ne-au parasit.

Concluzia este: nu sunt cu nimic speciali "primii" astia, cine este special este cel cu care ramai pe viata, cu care te casatoresti sau faci un partneriat si duap cum spuneam, in majoritatea cazurilor, acela/aceea nu este primul din viata ta.

| Marius200108 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt speciali dar ce faci în cazul în care într-un fel fata respectiva încă se gândește la el atunci când exista factori ca muzica sau comportamentul actualului partener care sa ii aducă aminte? Sau sa faci un act sexual ceva cu respectiva tipa și sa confunde persoanele atunci când își aduce aminte ca acel lucru l-a făcut și cu prima persoana?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marius200108):

Asta se poate intampla tuturor, nu doar gandindu-te ca-i primul.
Si dupa al 5-lea poti face o confuzie laughing
Primul nu este special si nu va fi, de aceea este inlocuit de al doilea, al treilea sau cine stie cati pana ajung sa se casatoreasca cu jumatatea perfecta.

| sofisis a răspuns:

Important e ultimul, nu primul. Primul in 90% din cazuri e doar asa, ca sa fie. Majoritatea nu raman cu primul.

| Daz01 a răspuns:

Toți ținem minte prima experiență sexuală. Nu este mai important primul decât actualul, și nu există un termen de ocmaprație. Faptul că ții minte este pentru că a fost un eveniment important, dar la fel de bine îți poți ține minte toți partenerii de sex dacă ai memoria bună sau dacă nu au fost foarte mulți.