| ConradBarbarul1111 a întrebat:

Întrebare pentru fete:

Ați ieși / Ar fi ok / Ați putea să aveți o relație cu un tip bi-sexual?

Uite, eu de exemplu, sunt bi-sexual, dar mă abțin de la a avea orice contact mai mult decât prietenesc cu vreun băiat, chiar dacă uneori, fanteziile din capul meu sunt.Ce n-as vrea sa fie.

Prin urmare, ati putea? Intreb de curiozitate să văd cum reacționează lumea la această întrebare.

Aș dori ca răspunsul să fie cu maximă sinceritate, mulțumesc!happy

15 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Adica pe scurt tu esti bisexual doar ca vrei doar cu femei... adica heterosexual, adica ca majoritatea barbatilor.

| alexutza222 a răspuns:

Cel mai bine ca sa nu te afecteze pe viitor nu spune faptul ca esti bisexual. Poti sa iti pastrezi fanteziile pentru tine. Iar daca ai decis ca vei avea relatii cu sexul opus foarte bine, te vei comporta ca orice alt baiat si totul va parea normal din afara.

| RAY a răspuns:

Man ai facut sex cu un baiat? poate nu esti bi si doar crezi asta

| ConradBarbarul1111 explică (pentru RAY):

N-am făcut sex cu nimeni, sunt virgin, insa mi-am dat seama ca sunt din alte motive (fantezii, alunecarea ochiilor si spre fundul baietilor pe strada involuntar, etc)

| Freya1 a răspuns:

Daca ai sa faci cu un baiat poate ai sa constientizezi ca nu o sa iti placa asa ca nu zice hop pana nu sari gardul.
Nu stiu daca l-as accepta.Nu as accepta pe nimeni care ar vrea din punct de vedere sexual pe oricine altcineva in afara de mine fie barbat sau femeie.

| sofisis a răspuns:

Mai nu. Dar nu pentru ca as avea ceva cu orientarea in sine ci pentru ca n-am chef sa imi fac griji ca ma inseala si cu barbati. Imi ajunge unu hetero pentru care imi fac griji legate de femei laughing)))

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca mi ar placea mult tipul respectiv si ar fi reciproc nu vad de ce m ar impiedica bisexualitatea lui sa avem o relatie. Daca ar fi sa te insele o va face oricum indiferent daca e hetero sau bi. Mi as asuma riscul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate faptul ca ești virgin te face sa ai fantezii, sau te uiți după fundurile băieților care arata bine, adică îl confunzi cu fundul unei fete laughing) mai întâi fa sex cu o fata, și ai sa vezi ca îți vor dispărea toate filmele din cap. Sincer nu sunt nici pro nici contra, altor orientări sexuale, dar numai gândul la relațiile dintre 2 bărbați, îmi provoacă greață?! Și cred ca majoritatea oamenilor gândesc asa. Adică visul unui bărbat ar fi sa aiba 2 femei în pat și amândouă să-l facă fericit. Dar 2 bărbați...

| Cannibal a răspuns:

Ar trebui să experimentezi cu ambele sexe și să îți dai seama de care sex ești mai atras atât sexual cât și emoțional.

| Danielachan a răspuns:

Nu. Poate daca gasesti la randul tau o fata bisexuala care sa iti inteleaga orientarea

| anonim2533 a răspuns:

Nu. Sa ajung sa nu mi fie numai frica de fetele care s ar da la el, dar si de baieti...
Sa ma cert cu baiat pe alt baiat vai de viata mea laughing)

| KorePandorica a răspuns:

Bună! Nu aș avea nici o problemă cu asta pentru că la rândul meu sunt bisexuală. Până la urmă atunci când ești într-o relație te concentrezi pe persoana cu care ești împreună. Dacă ar fi să o luăm logic fiecare relație are riscul de a nu funcționa pentru că nu toți sunt așa de sinceri legat de sentimentele și intențiile lor, indiferent de sex și de orientare. O persoană heterosexuală poate la fel de bine să privească și să caute alte persoane, adică să înșele, fiind într-o relație cu cineva deja. Deci lăsând orientarea la o parte, relațiile au aceeași bază, încrederea. Deci dacă nu există încredere în partener/ă atunci bisexualitatea poate fi o problemă pentru unele persoane, asta e.

| IvonneBk a răspuns:

Nu cred ca ai vreo legatura cu bisexualitatea avand in vedere faptul ca nu ai avut experiente de genul si nici cu persoane de sex opus nu ai incercat. Sunt simple fantezii de virgin indecis happy

| Joe1234 a răspuns:

Prima experiență te va marca pe viata asa ca nu o încerca cu un băiat, stai departe dacă poți și de fantezii și de orice sursa care îți va aprofunda temerea, ești ceea ce gândești asa ca îți recomand să ai grijă, nu sunt de acord ca te naști cu nu știu ce cromozomi schimbați ca să fii gay, anumite experiente din viata ta te creează sa fii asa, succes.