| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Am si eu o mica dilema.Imi place de o fata de pe facebook si acum cateva zile am bagat-o in seama si am vorbit in fiecare seara pana acum.Ideea e ca nu stiu daca ma place,adica eu vorbesc cu ea la modul intrebare-raspuns,nu este prea deschisa cu mine,sa-mi puna intrebari sau ceva de genul.Un raspuns al ei ar fi de exemplu:"Ce muzica asculti?", Ea:"De toate, tu ce asculti"...adica nu are ea initiativa sa-mi puna intrebari..doar raspunde la ale mele si ma intreaba dupa aceea.Cum imi dau seama daca ma place sau nu?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa aiba varsta mai mica decat cea declarata pe fb si sa se teama ca raspunzand, vei intelege asta.
Asa ca, ar fi bine s-o intrebi direct "iti place de cineva", iar conform obiceiului ea va raspunde "da, tie?" si asa poti afla direct.
Dar s-ar putea aici sa se deschida dintr-o data!
Bafta!

| neutrino a răspuns:

Invit-o in oras la clasicul suc si vei afla singur si concret raspunsul mult asteptat de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ar fi mai bine sa-i faci o invitatie undeva avand astfel posibilitatea sa o cunosti in viata reala? eu cred ca ar fi foarte bine asa happy

| ZambetDeGheata a răspuns:

Cel mai probabil nu te place. Dar poate nu ii place sa vorbeasca cu necunoscuti pe facebook. Invit-o undeva si sigur o sa afli daca te place